Saso Filipovski trenerem Monaco? Cenią go w Europie

Share on facebook
Share on twitter

Dwukrotny mistrz Polski ma objąć jedną z najlepszych drużyn we Francji, po 2 sezonach pracy w Turcji. AS Monaco walczy w tym momencie o mistrzostwo kraju.

Saso Filipovski (basketballcl.com)

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>

Saso Filipovski (44 lata) przez minione 2 sezony prowadził Banvit, grając z nim także w koszykarskiej Lidze Mistrzów. W minionym sezonie, z zespołem, w którym występował także Damian Kulig, zajął 5 . miejsce w tabeli silnej tureckiej ekstraklasy i doprowadził zespół z Bandirmy do półfinału, gdzie przegrał 0:3 z Fenerbahce, późniejszym triumfatorem rozgrywek.

AS Monaco gra właśnie w finale ligi francuskiej (przegrywa 1:2 z LeMans), dodarło także do finału Ligi Mistrzów, po drodze eliminując m.in. Stelmet. Jego trenerem jest obecnie ceniony Zvezdan Mitrović, jednocześnie szkoleniowiec reprezentacji Czarnogóry, który łączony jest obecnie z inną czołową francuską drużyną – ASVEL Villeurbanne. Monaco w najbliższym sezonie ma wystąpić także w rozgrywkach EuroCup.

Filipovski dwukrotnie (2015 i 2016) zdobył mistrzostwo Polski ze Stelmetem Zielona Góra. Wcześniej, przez 3 sezony, prowadził Turów Zgorzelec. W karierze pracował także m.in. Olimpiję Lublana i Lottomaticę Rzym, był również asystentem w CSKA Moskwa.

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>
POLECANE