Sensacja! Mike Scott z Ostrowa do NBA?

Share on facebook
Share on twitter
Grający ostatnio w Stali Mike Scott, którego w Polsce raczej nie doceniano, być może zagra w NBA. Amerykanin jest bliski podpisania jednorocznego kontraktu z Utah Jazz.
Mike Scott / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Mike Scott (26 lat, 183 cm) to absolwent uczelni Idaho, na której grał do 2015 roku. W Europie swoją karierę rozpoczął od litewskiego Siauliai, a potem grał w Chorwacji – w KK Jadranska Banka i KK Split. Ostatni sezon spędził w Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp.

Jak donosi Nicola Lupo z serwisu Sportando, Scott zaakceptował warunki jednorocznego kontraktu z Utah Jazz. Póki co nie wiadomo, czy kontrakt jest gwarantowany, ale i tak ten transfer wywołał spore zamieszanie.

Amerykanin w Stali zdobywał średnio 11,8 punktu i rozdawał 4,5 asysty, ale często był krytykowany. Zdarzało się, że miewał mecze z fatalną skutecznością, a jego boiskowe decyzje mocno irytowały kibiców.

Mimo to Scott był ważnym elementem sukcesu ostrowian z poprzedniego sezonu, jakim było zdobycie Pucharu Polski. Wydawało się, że od tamtej pory Mike będzie liderem Stali na stałe, jednak kilka tygodni później do zespołu dołączył Casper Ware, a Scott został przesunięty na dalszy plan.

Amerykanin tego lata grywał w ligach amatorskich za oceanem, w których udział brał m. in. Tony Wroten. Jak się okazuje, słaba opinia o nim w Polsce nikogo nie zraziła, a Scott jest bardzo bliski spełnienia koszykarskiego marzenia – zagrania w NBA.

GS

POLECANE