Sensacja! Turów przerwał świetną serię Górnika!

To w końcu musiało się wydarzyć, choć chyba nikt nie sądził, że dojdzie do tego akurat w starciu z Turowem. Klub ze Zgorzelca nie utrzyma się w lidze, ale w sobotni wieczór sprawił niemałą niespodziankę.

Do zakończenia trzeciej kwarty nic nie wskazywało na to, by kibice w Wałbrzychu byli świadkami sensacji. Górnik raczej kontrolował wynik, a przed przerwą prowadził 10 oczkami. Co prawda po zmianie stron goście nieco zmniejszyli stratę, jednak raptem o 3 punkty. Na pewno nie pachniało sensacją.

Rozpoczęła się kwarta numer cztery, a Górnik nagle złapał dużą niemoc w ofensywie. Podopieczni Marcina Radomskiego popełniali mnóstwo strat. A Turów? A Turów zorganizował błyskawiczny festiwal trójek. Niemal wszystkie rzuty brali na swoje barki Bartosz Bochno oraz świetnie znany w Wałbrzychu Krzysztof Jakóbczyk.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Goście objęli prowadzenie, a ponadto pozwolili rywalom na zdobycie raptem 6 punktów w 5 minut. Z czasem mniej swobody mieli strzelcy Turowa, ale wtedy zaczął ich odciążać Arkadiusz Adamczyk, który stał się równie groźny w ataku. Górnik postanowił odpowiedzieć tym samym i seryjnie próbował szczęścia zza łuku. Tego szczęścia finalnie zabrakło, bo Turów sensacyjnie wygrał w Wałbrzychu 84:70.

W teorii zupełnie niespodziewaną przegraną lidera można by usprawiedliwiać nieobecnością Mikołaja Stopierzyńskiego, jednego z lepiej punktujących Górnika. Tyle tylko, że i trener Turkiewicz nie miał do swojej dyspozycji wszystkich zawodników. W końcu Turów musiał sobie radzić bez Filipa Pruefera, czyli podstawowego środkowego. Dla wałbrzyszan była to pierwsza porażka od… połowy stycznia!

George Clooney

Piotr Janczarczyk

obserwuj na twitterze

Los Angeles Lakers pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 110:106. Tym sposobem “Jeziorowcy” zapewnili sobie awans do play-offów, a w pierwszej rundzie zmierzą się z Denver Nuggets. Z kolei Pelicans zagrają o ósme miejsce na zachodzie z Sacramento Kings, którzy rozbili Golden State Warriors aż 118:94. Dla “Wojowników” porażka oznacza koniec sezonu.
17 / 04 / 2024 6:38