Sensacja w Gdyni – GTK pokonuje Arkę

Życiowy mecz Dawida Słupińskiego (18 punktów) i bardzo dobra defensywa dały GTK sensacyjne zwycięstwo 87:78 z Arką Gdynia. To pierwsza wygrana gliwiczan w tym sezonie.
GTK Gliwice/ fot. GTK Gliwice

Pierwszy mecz Arki bez Phila Greene’a i jak się okazuje pierwsza porażka w tym sezonie. Sensacyjnie pogromcą zespołu z Gdyni zostało GTK Gliwice, które wygrało pierwszy swój mecz w tym sezonie.

Pierwsza kwarta jednak nie zwiastowała takiego obrotu spraw. Wydawało się, że Arka ponownie dosyć pewnie wygra, a mecz przed czwartą kwartą będzie już rozstrzygnięty. GTK jednak wzorem poprzednich spotkań wróciło do gry i już przed przerwą prowadziło 36:34.

Sporo dobrego dało wejście Peytona Hensona, który zaliczył niemal perfekcyjny mecz – 19 punktów i 7/8 z gry. Wydaje się, że jeszcze lepiej zagrał Dawid Słupiński, dla którego był do z pewnością najlepszy mecz w PLK w karierze. Środkowy GTK zdobył 18 punktów trafiając przy tym 7/8 z gry.

Po przerwie Arka zwiększyła intensywność w swojej grze, ale goście grali jeszcze lepiej. Podopieczni trenera Pawła Turkiewicza uwierzyli, że mogą tego dnia sprawić niespodziankę, a tacy gracze jak młody Mateusz Szlachetka bez żadnych kompleksów atakowali w akcjach 1 na 1 o wiele bardziej doświadczonych rywali.

Końcówka już zdecydowani należało do GTK. Szarpał Krzysztof Szubarga (23 punkty, 6 asyst, ale też 7 strat), Josh Bostic próbował indywidualnymi akcjami kreować pozycję dla siebie i partnerów, jednak piłka nie chciała wpadać do kosza. Ostatecznie mecz kończyli rezerwowi, a GTK wygrało 87:78.