Sensacja w Gdyni – GTK pokonuje Arkę

Share on facebook
Share on twitter
Życiowy mecz Dawida Słupińskiego (18 punktów) i bardzo dobra defensywa dały GTK sensacyjne zwycięstwo 87:78 z Arką Gdynia. To pierwsza wygrana gliwiczan w tym sezonie.
GTK Gliwice/ fot. GTK Gliwice

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Pierwszy mecz Arki bez Phila Greene’a i jak się okazuje pierwsza porażka w tym sezonie. Sensacyjnie pogromcą zespołu z Gdyni zostało GTK Gliwice, które wygrało pierwszy swój mecz w tym sezonie.

Pierwsza kwarta jednak nie zwiastowała takiego obrotu spraw. Wydawało się, że Arka ponownie dosyć pewnie wygra, a mecz przed czwartą kwartą będzie już rozstrzygnięty. GTK jednak wzorem poprzednich spotkań wróciło do gry i już przed przerwą prowadziło 36:34.

Sporo dobrego dało wejście Peytona Hensona, który zaliczył niemal perfekcyjny mecz – 19 punktów i 7/8 z gry. Wydaje się, że jeszcze lepiej zagrał Dawid Słupiński, dla którego był do z pewnością najlepszy mecz w PLK w karierze. Środkowy GTK zdobył 18 punktów trafiając przy tym 7/8 z gry.

Po przerwie Arka zwiększyła intensywność w swojej grze, ale goście grali jeszcze lepiej. Podopieczni trenera Pawła Turkiewicza uwierzyli, że mogą tego dnia sprawić niespodziankę, a tacy gracze jak młody Mateusz Szlachetka bez żadnych kompleksów atakowali w akcjach 1 na 1 o wiele bardziej doświadczonych rywali.

Końcówka już zdecydowani należało do GTK. Szarpał Krzysztof Szubarga (23 punkty, 6 asyst, ale też 7 strat), Josh Bostic próbował indywidualnymi akcjami kreować pozycję dla siebie i partnerów, jednak piłka nie chciała wpadać do kosza. Ostatecznie mecz kończyli rezerwowi, a GTK wygrało 87:78.

Statystyki z meczu TUTAJ.

RW

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22