Sensacja w Gdyni – PGE Spójnia ogrywa Arkę

Share on facebook
Share on twitter
Grająca już bez zwolnionych podkoszowych PGE Spójnia zaskoczyła Asseco Arkę i wygrała w Gdyni 97:82. Raymond Cowels trafił wszystkie 6 rzutów z dystansu i zdobył w sumie 25 punktów.
Raymond Cowels / fot. Tadeusz Surma, PGE Spójnia

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Początek spotkania kazał sądzić, że Arka łatwo poradzi sobie z osłabioną PGE Spójnią (ze Stargardu wyjechali przed tym spotkanie Darnell Jackson i Tony Bishop). Pierwsze swoje rzuty trafił Josh Bostic (w sumie 28 punktów) i gdynianie dość szybko wyszli na kilku punktowe prowadzenie.

Zespół Jacka Winnickiego dosyć szybko wrócił jednak do meczu. Stargardzianie nawet bez Peter Olisemeki, swojego jedynego środkowego, wygrywali walkę o zbiórki z zawodnikami Arki. Gospodarze nie potrafili wykorzystać przewagi centymetrów zbierając jedynie 2 piłki w ataku w pierwszej połowie (w całym meczu 8).

PGE Spójnia prowadziła do przerwy +8 zdobywając w drugiej kwarcie aż 36 punktów. Stargardzianie w niskim ustawieniu imponowali w defensywie, gdzie dzięki szybkości i zwinności skutecznie zakładali podwojenia na graczy Arki.

W ataku z kolei kapitalne spotkanie rozgrywał Ray Cowels, który przez całe spotkanie trafił 6 razy z dystansu nie myląc się przy tym ani razu zza łuku. Amerykanin skończył mecz z 25 punktami na koncie.

Asseco Arka po przerwie wciąż nie potrafiła przejąć inicjatywy. Gdynianie mieli ogromne problemy z dostarczeniem piłki pod kosz – w sumie w całym meczu oddali jedynie 18 rzutów za 2 punkty przy 34 trójkach.

PGE Spójnia pewnie utrzymywała się na prowadzeniu. W ataku błyszczeli także Mateusz Kostrzewski (21 punktów) i Adris De Leon (16 oczek). Polegająca tylko na Joshu Bosticu Arka nie była w stanie już doskoczyć do rywali i sensacyjnie przegrała 97:82.

Pełne statystyki znajdziesz TUTAJ.

GS

.

NBA

Na taki miesiąc fani New York Knicks musieli czekać przez lata! W niedzielę ich zespół wygrał 109:90 w pojedynku z Detroit Pistons, dzięki czemu Nowojorczycy kończą luty na czwartym miejscu w Konferencji Wschodniej i mają pozytywny bilans 18-17.
1 / 03 / 2021 10:07
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57