Sensacja w Lublinie – Legia ogrywa Start!

Rewelacyjna seria trójek Michała Michalaka (24 pkt.) i grube błędy Startu w końcówce. Legia przełamała niemoc i pokonała na wyjeździe wyżej notowanego rywala 84:79. To jej trzecie zwycięstwo w sezonie.
Michał Michalak / fot. Marcin Bodziachowski, legiakosz.com

Największym problemem drużyny z Warszawy od początku sezonu jest gra w ataku. Tymczasem Legia w drugiej połowie w Lublinie zdobyła aż 51 punktów, seryjnie trafiając za 3 punkty. Rewelacyjnymi, trudnymi rzutami popisywał się w czwartej kwarcie Michał Michalak (6/11 zza łuku), ale w ważnych momentach z dystansu trafiali też Kahlil Dukes i Filip Matczak. Kwartę wcześniej, bardzo trudną trójkę równo z syreną, trafił też Przemysław Kuźkow (wideo poniżej).

Start zaliczał być może najsłabszy występ w sezonie. Przesadnie zakochał się w rzutach z dystansu (aż 31 prób, przy 7 celnych) i nie wykorzystał szans w ostatniej minucie. Przy 1 punkcie straty, w prostej kontrze, Mateusz Dziemba zakozłował piłką we własną stopę, a chwilę później, Jimmy Taylor po zbiórce w ataku, dał sobie wyjąć piłkę z rąk.

Legia, która w tym sezonie przegrała już kilka zaciętych meczów w końcówkach, tym razem skwapliwie skorzystała z okazji. Poza świetnym Michalakiem wypada zauważyć aż 16 zbiórek Milana Milovanovicia. Kilka dobrych akcji – w ataku i obronie – pokazał Jakub Nizioł, ale musiał przedwcześnie opuścić boisko, z powodu urazu kostki.

Start zanotował zatem 4. porażkę w sezonie i patrząc na jego kiepską grę trudno było uwierzyć, że jest to ten sam zespół, który niedawno w tej samej hali rozbijał Anwil. Legia pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli, ale bilansem (3-11) zrównała się z Polpharmą.

.

Na taki miesiąc fani New York Knicks musieli czekać przez lata! W niedzielę ich zespół wygrał 109:90 w pojedynku z Detroit Pistons, dzięki czemu Nowojorczycy kończą luty na czwartym miejscu w Konferencji Wschodniej i mają pozytywny bilans 18-17.
1 / 03 / 2021 10:07
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57