Sensacja w Lublinie – Legia wygrywa ze Startem

Rewelacyjna trzecia kwarta, wygrana przez Legię aż 30:5, pozwoliła gościom odrobić straty i zapewnić nieoczekiwaną wygraną. W Lublinie zespół z Warszawy wygrał pewnie 81:67.

Sebastian Kowalczyk / fot. M/ Bodziachowski, legiakosz.com

MID SEASON Sale – najlepszy moment na koszykarskie zakupy! >>

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. TBV Start, który w tym sezonie celuje w najlepszą ósemkę ligi, podejmował u siebie wzmocnioną Legię. Drużyna prowadzona przez Tane Spaseva chcąc zmazać plamę z poprzedniego sezonu przeprowadziła totalną rewolucję kadrową, a nazwiska, które pojawiły się w składzie, mają gwarantować walkę o coś więcej niż tylko utrzymanie.

Dość długo jednak obie drużyny miały kłopot z konstruowaniem składnych akcji. Z dobrej strony pokazał się ostatni nabytek Legii Omar Prewitt, a po przeciwnej stronie dwoma trójkami, w tym jedną z faulem, popisał się Marcin Dutkiewicz. Po 10 minutach gry na tablic widniał wynik 18:16 dla gospodarzy.

W drugiej kwarcie przypomniał o sobie James Washington, który nie tylko zaczął trafiać z dystansu, ale także kreował partnerom otwarte pozycje do rzutu. Legia nie najgorzej radziła sobie w obronie, za to w ataku każde punkty kosztowały ją niesłychanie dużo sił. Na przerwę Start schodził z 11 punktami przewagi – 43:32.

Druga połowa to wielkie odrodzenie Legii. Zdekoncentrowany Start nie potrafił zdobyć punktów przez 5 i pół minuty, a ze stanu 43:32 zrobiło się 43:49. Błyszczał duet Jakub Karolak – Mo Soluade, który zaaplikował drużynie prowadzonej przez Davida Dedka 18 punktów w samej trzeciej kwarcie! Lublinie nie potrafili trafić z gry przez całą kwartę. Przed decydującymi 10 minutami to warszawiacy prowadzili 62:48.

Rozpędzona ekipa Tane Spaseva nie zwolniła tempa w ostatniej części i spokojnie dowiozła wygraną. Legioniści w drugiej połowie pozwolili Startowi tylko na 24 punkty, a w całym meczu stracili ich ledwie 67, co jak na mecz wyjazdowy jest bardzo dobrym wynikiem. Ostatecznie wojskowi pokonali gospodarzy 81:67.

Doskonały debiut zaliczył Amerykanin Omar Prewitt (22 pkt, 8/12 z gry), prezentując spory wachlarz możliwości ofensywnych. Dużym zaufaniem przez trenera został obdarzony Mo Soluade (35 min, 13 pkt, 7 ast i 6 zb), który błyszczał nie tylko w ataku, ale przede wszystkim w obronie.

Po stronie przegranych starał się szarpać James Washington (18 pkt, 5/14 z gry), a sporą aktywność wykazali Marcin Dutkiewicz (13 pkt) z Kacprem Borowskim (12 pkt), jednak okazało się to zbyt mało na dobrze zorganizowaną w obronie Legię.

Bardzo dobra forma zespołu Davida Dedka w okresie przedsezonowym nie przełożyła się na dyspozycję podczas pierwszego meczu sezonu 2018/19. Legia potwierdziła, że w tych rozgrywkach będzie wyraźnie mocniejsza niż rok temu.

Link do statystyk TUTAJ >>

Grzegorz Szybieniecki @gszyb

Legia walczyła do końca i prawie udało jej się odwrócić losy spotkania, ale w końcówce to Stal była bardziej skuteczna. Dzięki temu to gospodarze wygrali 96:92 w bardzo ciekawym sobotnim spotkaniu w Ostrowie Wielkopolskim.
24 / 10 / 2021 11:18

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Szokująca różnica w Eurolidze. Barcelona pokonała Zenit St. Petersburg aż 84:58! Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Nikola Mirotić – autor 20 punktów. Podopieczni Sarunasa Jaskeviciusa mają bilans 5-0 na starcie sezonu. Dla Zenitu 8 punktów i 6 zbiórek zanotował Mateusz Ponitka.
23 / 10 / 2021 16:02
Pięć lat czekali na powrót do europejskich pucharów kibice Śląska Wrocław. W pierwszym meczu tegorocznej edycji EuroCupu podopieczni trenera Andreja Urlepa przegrali jednak 59:70 z litewską drużyną Lietkabelis Panevezys. Bardzo brakowało skuteczności w ataku.
21 / 10 / 2021 11:47
Damian Janiak znakomitym wejściem pod kosz w ostatniej sekundzie spotkania zapewnił Decce Pelplin zwycięstwo 85:84 w wyjazdowym starciu z GKS-em Tychy. W czwartej kolejce sezonu Suzuki 1. ligi obejrzeliśmy także pełne zwrotów akcji Derby Podkarpacia i niespodziewane zwycięstwo Dzików Warszawa w Starogardzie Gdańskim.
19 / 10 / 2021 15:10
Anwil rozpoczął swoje występy w European North Basketball League od wygranej z gospodarzami bańki rozgrywanej na Łotwie. Włocławianie po bardzo dobrej, decydującej czwartej kwarcie wygrali pierwsze spotkanie z Valmiera Glass 85:69.
Rozpoczyna się sezon ENBL czyli European North Basketball League – rozgrywek, w których udział bierze w tym roku Anwil Włocławek. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza na sam początek lecą na Łotwę, do Valmiery.
7Days EuroCup, drugie pod względem prestiżu i poziomu klubowe rozgrywki międzynarodowe w Europie, ruszają już we wtorek. W inauguracyjnym spotkaniu Turk Telekom Ankara zagra na wyjeździe o 19:00 z Boulogne Metropolitans, dzień później o Śląsk Wrocław podejmie u siebie Lietkabelis Poniewież.