Sensacja w Madrycie – wygrana i awans Cukru!

Wielkie nerwy, wielkie zwycięstwo. Polski Cukier Toruń pokonał faworyzowanych Estudiantes Madryt 84:69 i awansował do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Świetny mecz zagrał Karol Gruszecki.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Pierwsza kwarta była nijaka, ale od 10 minuty w Madrycie widzieliśmy już Polski Cukier, jaki chcą oglądać wszyscy kibice w Toruniu. Dominacja i dojrzała gra przed następne 3 kwarty pozwoliła odskoczyć nawet na 17 punktów, a potem utrzymać przewagę, mimo dość nerwowej końcówki. Torunianie pokazali trochę drżenia rąk, pudłując wolne w ostatnich minutach, ale ostatecznie wygrali 15 oczkami, z nawiązką odrabiając 8 punktów straty z pierwszego meczu.

Sukces był możliwy, bo w rewanżu „Pierniki” po pierwsze, zaczęły bronić na europejskim poziomie, a po drugie, wreszcie obudzili się strzelcy, których brakowało w spotkaniu w Toruniu. Znów zobaczyliśmy tego „dawnego Karola Gruszeckiego”, który poczuł moc i w czwartej kwarcie pociągnął drużynę w ataku. Skończył mecz z 22 punktami, 6 zbiórkami i 2 przechwytami.

Dużo ważnych punktów dostarczyli też podkoszowi – Krzysztof Sulima (13 pkt.) i Cheikh Mbodj (14 pkt.). Zagrał na szczęście Robert Lowery, który nawet jeśli nie trafiał, to pomagał drużynie spokojem i doświadczeniem.

Następną (ostatnią) przeszkodą na drodze do Ligi Mistrzów będzie niemieckie Medi Bayreuth – pierwszy mecz już w poniedziałek w Toruniu. Wielkie szczęście i awans do fazy grupowej jest już w zasięgu wzroku!

Dwie przegrane z rzędu w Madison Square Garden łączną różnicą ponad 80 punktów przelały czarę goryczy. David Fizdale nie jest już trenerem New York Knicks, chwilowym następcą ma być Mike Miller, dotychczasowy asystent.
7 / 12 / 2019 0:28
Po kilku chudszych latach, 3-krotni mistrzowie NBA znów są ścisłej czołówce Wschodu. Mądrze budowana drużyny, piękne trafienia w drafcie i dobry trener – na Florydzie pokazują, jak w książkowy sposób zrealizować przebudowę.
6 / 12 / 2019 18:09
Houston Rockets oficjalnie złożyli w czasie protest w biurze NBA, domagając się powtórki ostatnich ośmiu minut spotkania z San Antonio Spurs. Jako powód podają pomyłkę sędziów, którzy nie uznali prawidłowo zdobytych punktów Jamesa Hardena.
6 / 12 / 2019 14:41

Wreszcie znów coś zdrgnęło! Choć dopiero w przyszłym sezonie zacznie obowiązywać przedłużenie kontraktu Jaylena Browna – mocno przez wielu kwestionowane – skrzydłowy już w trwających rozgrywkach pokazuje na jak dużo go stać.
5 / 12 / 2019 17:55
2 / 12 / 2019 10:08