Sensacyjny transfer Krausego? Kemp za Pippena

Sensacyjny transfer Krausego? Kemp za Pippena

Pierwsze odcinki serialu „The Last Dance” przypomniały o próbach managera Jerry'ego Krausego, aby oddać gdzieś Scottiego Pippena. Były trener Seattle Supersonics, George Karl, przypomniał, że był już dogadany trade z wymianą na Shawna Kempa.
Gary Payto i Shawn Kemp, w tle trener George Karl / fot. wikimedia

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

To jedna z największych w historii NBA wymian, które w ostatniej chwili nie doszły do skutku” – piszą o niej dziennikarze i kibice. Liga w latach dziewięćdziesiątych wyglądałaby po takim transferze zupełnie inaczej.

George Karl to także jeden z największych trenerów w historii. Prowadził ekipę z Seattle w latach 1992-98, także zatem w finałach w 1996 roku, kiedy Sonics ulegli 2:4 „Bykom”, którzy wtedy zdobyli swój czwarty tytuł, pierwszy po powrocie Michaela Jordana.

Karl po projekcji pierwszych odcinków serialu „The Last Dance” przypomniał na Twitterze o tym, że Seattle i Chicago w tamtych czasach dogadały się już na temat wymiany – za Scottiego Pippena do Bulls miał powędrować Shawn Kemp, wówczas jeden z najlepszych i najefektowniejszych graczy ligi. (wideo poniżej).

Jednak ten szokujący deal został w ostatnich chwili zablokowany przez właściciela Supersonics, Barry’ego Ackerly, który przestraszył się możliwości gniewnej reakcji kibiców swego klubu na oddanie, uwielbianego w Seattle, Shawna Kempa.

Ostatecznie jednak gracze pozostali na swoich miejscach – Pippen wygrał z Chicago kolejny pierścień, a Kemp z Seattle oraz swoimi następnymi zespołami nie odniósł większych, drużynowych sukcesów.

RW

.

NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.