Sergio Llull – królewskie rzuty killera!

Sergio Llull – królewskie rzuty killera!

Share on facebook
Share on twitter

W niedzielę lider Realu Madryt lobem, przewracając się i równo z końcową syreną, zdobył zwycięskiego kosza z Barceloną. „Królewscy” wygrali 76:75.

PLK, NBA, Euroliga, EuroCup – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

29-letni Hiszpan to jeden z najlepszych graczy w Europie – w Realu rozgrywa swój dziesiąty sezon i jest symbolem „Królewskich”, którzy płacą mu 2,7 mln euro rocznie, a w jego kontrakcie zapisali kwotę odstępnego w wysokości 25 mln.

I Sergio Llull jest tych pieniędzy warty. Gra na obu pozycjach obwodowych, świetnie rzuca, rozgrywa i broni. No i wygrywa mecze – tak, jak w niedzielę z Barceloną:

https://www.youtube.com/watch?v=Sp59NtXyGas

Tak, jak w niesamowitym, ligowym spotkaniu z Valencią w lutym 2016 roku – ten rzut, to w ogóle jeden z najlepszych buzzer beaterów w historii. Całej koszykówki:

Wyjątkowy był też rzut z 9 lutego 2014 roku, gdy Real grał w finale Pucharu Króla z, a jakże, Barceloną oczywiście:

O wyjątkowych umiejętnościach trafiania kluczowych rzutów przekonali się też Oklahoma City Thunder w przedsezonowym meczu w Madrycie:

https://youtu.be/YZdXwDkX6Zw?t=1m5s

Niedawno Sergio Llull przesądził o wygranej Realu w meczu Euroligi z Brose Bamberg:

A przecież takich zwycięstw Llulla było więcej – w mniej spektakularnych, ale ważnych meczach:

– w Kazaniu, w meczu Euroligi:

– z Fuenlabradą w ACB:

– zwycięska akcja z faulem z Baskonią:

– trójka na wygraną w półfinale play-off z Valencią

No i co, znacie większego killera niż Sergio Llull?

POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08