Sergio Llull znów to zrobił! Kosmiczny mecz Realu z Oklahomą

28-letni rzucający trafił trójkę równo z syreną na dogrywkę, w sumie zdobył 22 punkty i miał 9 asyst. Real po szalonym meczu ograł Oklahoma City Thunder 142:137!

Sergio Llull (Fot. EFE)

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Real jest już po pierwszym ligowym meczu, dla Thunder był to pierwszy sparing. I zarazem pierwszy mecz bez Kevina Duranta. Goście z NBA zaczęli w Madrycie mocno, prowadzili 35:20 po pierwszej kwarcie i nawet 53:31 w połowie drugiej.

Ale Billy Donovan ograniczył czas Russella Westbrooka (tylko 22 minuty w pierwszej i trzeciej kwarcie), Steven Adams podkręcił kostkę i odpoczywał w drugiej połowie, a Andre Roberson dostał tylko 21 minut. Grający przed własną publicznością Real wykorzystał szansę.

Jego katalizatorem znów był Sergio Llull, gracz niesamowity. Znamy go świetnie – 28-letni Hiszpan w niczym nie jest wybitny, ale we wszystkim bardzo dobry. To skuteczny obrońca, wszechstronny rozgrywający, który podkręca tempo, niezły rzucający, ale przede wszystkim – specjalista od ważnych rzutów.

W poniedziałek Llull doprowadził do dogrywki, choć trzeba przyznać, że to Thunder dali mu szansę. 14 sekund przed końcem Victor Oladipo trafił tylko jeden rzut wolny na 126:121 dla gości. Wiadomo było, że Real będzie szukał szansy z daleka, a Domantas Sabonis niepotrzebnie sfaulował Andresa Nocioniego przy trójce.

Argentyńczyk trafił dwa pierwsze rzuty, trzeciego specjalnie spudłował. Zrobił to na tyle umiejętnie, że Real wywalczył piłkę, która trafiła do LLulla. A ten wiedział, co z nią zrobić. Niesamowity gracz!

I choć Victor Oladipo był w tym meczu znakomity (34 punkty, 14/24 z gry) i dał Thunder prowadzenie w dogrywce, to Real był już w gazie. Kolejną ważną trójkę trafił Llull, świetnie grał też Othello Hunter i Real wygrał 142:137. Żaden europejski zespół nie rzucił tylu punktów drużynie z NBA.

Llull zdobył 22 punkty i miał 9 asyst. Trafił 6 z 8 rzutów z gry, w tym 5 z 6 trójek! A po meczu był oczywiście pytany o NBA: – Drzwi nie są zamknięte, ale w tej chwili koncentruję się na odnoszeniu sukcesów z Realem – powiedział gracz, do którego prawa mają Houston Rockets, ale on ma ważny kontrakt w Madrycie do 2021 roku.

Poza Oladipo najwięcej punktów dla Thunder zdobył Enes Kanter – 29 i 10 zbiórek. Westbrook miał 18, a 12 dodał Alex Abrines, były gracz Barcelony, z którą Thunder spotkają się w środę.

Najwięcej punktów dla Realu zdobył Jaycee Carroll – 24. Hunter dodał 19, a Trey Tompkins – 16.