Shane Larkin – MVP Euroligi z nowym kontraktem

Share on facebook
Share on twitter
Niekwestionowana gwiazda Euroligi, Shane Larkin podpisał - zapowiadany od wielu tygodni - nowy kontrakt z Anadolu Efes Stambuł. Amerykanin (z nowym, tureckim paszportem) przez kolejne 2 lata ma zarobić 7,7 miliona dolarów.
Shane Larkin / fot. Euroleague

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

W poprzednim sezonie Shane Larkin (27 lat, 182 cm.) poprowadził Anadolu Efes Stambuł do finału Euroligi, a w tym był na najlepszej drodze do zgarnięcia nagrody MVP sezonu regularnego. Amerykanin, który niedawno otrzymał turecki paszport, w Eurolidze w tym sezonie zdobywał średnio 22,2 punktu trafiając przy tym świetne 51% rzutów za 3 punkty.

Larkin to na ten moment chyba największa gwiazda rozgrywek europejskich i najlepszy gracz Euroligi. W tym sezonie pokazał niesamowitą dominację zdobywając chociażby przeciwko Bayernowi Monachium 49 punktów (wideo poniżej) czy 40 w meczu z Olympiakosem Pireus.

Amerykanin zadomowił się w Europie i chyba już na dobre zrezygnował z podboju NBA (ostatnio próbował swoich sił w Boston Celtics). – Nie mam ochoty wracać do NBA, aby być tam trzecim graczem na swojej pozycji – mówił w jednym z niedawnych wywiadów.

Larkin podpisał więc przedłużenie kontraktu z klubem ze Stambułu. Przez najbliższe 2 lata zarobi 7,7 miliona dolarów. 

.

Jeśli chodzi o Europę, suma zapisana w kontrakcie Larkina na pewno robi wrażenie, jeśli jednak odniesiemy ją do zarobków NBA, to okazałoby się, że najlepszy gracz Euroligi w jakimkolwiek zespole zza oceanu byłby pod koniec listy płac. 

RW

.

NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Powołanie 18-letniego Igora Milicicia Jr. i 17-letniego Jeremy’ego Sochana do szerokiego składu reprezentacji Polski spowodowało, że ich rozwój kibice śledzą z jeszcze większym zainteresowaniem niż wcześniej. W ostatnim meczu rezerw Ratiopharmu Ulm obaj pokazali się z dobrej strony.
19 / 01 / 2021 18:32
To miał być dla Piotra Pamuły sezon na przetrwanie bez kontuzji. Pech jednak nie opuszcza byłego reprezentanta Polski. W przegranym przez Dziki Warszawa 62:65 meczu w Słupsku doznał on kontuzji kolana, a po badaniach okazało się, że werdykt jest najgorszy z możliwych – zerwanie więzadła krzyżowego i przedwczesny koniec sezonu.
19 / 01 / 2021 14:41
Nie tylko Anwil Włocławek, ale także Arged BM Slam Stal Ostrów rozegra fazę grupową Fiba Europe Cup we włocławskiej Hali Mistrzów. Oznacza to, że ponownie w roli gospodarza wystąpi w niej Igor Milicić, od niedawna trener ekipy z Ostrowa, a przez poprzednich 5 lat szkoleniowiec Anwilu.