Shaq i Kobe razem – statua O’Neala przed halą w LA

Share on facebook
Share on twitter

Lakers uhonorowali jednego ze swoich najwybitniejszych graczy. Shaquille O’Neal i Kobe Bryant podczas uroczystości znów wyglądali na świetnych kumpli.Kolekcja zegarków NBA – Tissot w szczytowej formie! >>

W piątkowy wieczór przed halą Staples Center umieszczona ważąca prawie 700 kilogramów statua przedstawiająca Shaqa w swoim stylu potężnie pakującego piłkę do kosza z góry. Na uroczystość przybyło wiele gwiazd i osobistości związanych z historią Lakers, jak Phil Jackson, Kareem Abdul – Jabbar, Jerry West czy Elgin Baylor. Ale wszyscy czuli, że znów najbardziej liczy się pozytywny klimat z Bryantem.

Shaq w barwach klubu z LA grał od 1996 do 2004 roku. W latach 2000 – 2002 zdobył trzy z rzędu mistrzowskie pierścienie. W 2000 roku został też wybrany MVP całej ligi. Na koniec ich relacje z drugim z liderów drużyny mocno się popsuły, przez kilka lat nawet ze sobą nie rozmawiali. To był też jeden z powodów odejścia Shaqa w 2004 do Miami Heat.

Niektórzy tutaj wcześniej mówili, że szanse na to, iż pojawi się Kobe są mniej więcej takie same jak na to, że Shaq trafi rzut wolny – żartował w swoim Abdul – Jabbar.

https://www.youtube.com/watch?v=OZnDfH8pB78

Teraz sprawy wyglądają jednak już zupełnie inaczej. Kobe i Shaq byli jak najlepsi kumple. Elegancko ubrani, bez przerwy żartowali, śmiali się i szeptali do siebie. – To był najbardziej dominujący na boisku zawodnik, jakiego w życiu spotkałem – komplementował byłego kolegę z drużyny Bryant. O’Neal przyznał po tym wydarzeniu, że taka postawa bardzo wiele dla niego znaczyła.

Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć „specjalności zakładu” czyli wykrzyczanego do mikrofonu: Can You dig it???

W czym oni grają? – to są buty gwiazd NBA >>

POLECANE