PRAISE THE WEAR

Shawn Jones poważnie kontuzjowany – ogromny pech Anwilu

Shawn Jones poważnie kontuzjowany – ogromny pech Anwilu

MVP niedawnego turnieju o Puchar Polski, Shawn Jones, podczas meczu reprezentacji Kosowa doznał poważnego urazu stopy, który wykluczy go z gry na przynajmniej kilka tygodni. To już trzecia poważna kontuzja w Anwilu w przeciągu kilku dni.
Shawn Jones / fot. BCL

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Urazy McKenziego Moore’a i Jakuba Karolaka już były dla trenera Igora Milicicia dużym zmartwieniem i problemem, a teraz do tego dochodzi jeszcze jedna kontuzja i to chyba najpoważniejsza z tych trzech. Shawn Jones w przerwie reprezentacyjnej grając w barwach Kosowa musiał zejść z parkietu z urazem stopy. 

Po meczu do Włocławka napłynęły bardzo złe wiadomości – Amerykanin ma pękniętą kość śródstopia, co oznacza długą, przynajmniej kilkutygodniową przerwę. Nieznane są jeszcze dokładne diagnozy i szacowany czas rehabilitacji. 

Jones ostatnie tygodnie miał świetne, w końcu dopiero co został wybrany MVP turnieju o Puchar Polski. W finale z Polskim Cukrem Toruń zdobył 27 punktów, co było jego rekordem w tym sezonie. Występ Amerykanina był jednak także zagrożony, dokuczała mu pachwina, która ostatecznie okazała się być niewielkim urazem. 

W całym sezonie Shawn notuje średnio w PLK 11,7 punktu oraz 7,8 zbiórki, a w Lidze Mistrzów było to 10,7 punktu i 7,5 zbiórki. Jest kluczową postacią po obu stronach parkietu i dominatorem na zbiórce, co już niejednokrotnie udowadniał notując double double.

Absencja Jonesa, który jest jednym z najważniejszych zawodników Anwilu, to ogromny problem dla trenera Igora Milicicia. Dokładniejsze badania na pewno zweryfikują przybliżony czas oczekiwania na powrót Shawna, co będzie kluczowe w przypadku decyzji co dalej. Może się niestety okazać tak, że Amerykanin będzie gotowy dopiero na końcówkę sezonu, a co za tym idzie, Anwil może potrzebować wzmocnienia pod koszem w walce o mistrzostwo. 

RW

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.