Shawn Jones – wreszcie walka pod koszem Anwilu?

Share on facebook
Share on twitter
Zmiany we Włocławku ruszyły. Nowym podkoszowym został Shawn Jones, Amerykanin reprezentujący Kosowo, który w poprzednim sezonie grał w Izraelu w Hapoelu Unet Holon.
Shawn Jones / fot. Hapoel Holon

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Shawn Jones (27 lat, 203 cm) to absolwent uczelni Middle Tennessee State, na której spędził 4 lata. W swojej karierze grał w G League, Hiszpanii (MoraBanc Andorra), Włoszech i Izraelu (2 razy).

W ostatnim sezonie był zawodnikiem Hapoelu Unet Holon. Amerykanin, który jest reprezentantem Kosowa, z Hapoelem grał także w Lidze Mistrzów i FIBA Europe Cup. We wszystkich rozgrywkach, łącznie z ligą izraelską, notował średnio 9,4 punktu (59% z gry) i 5,9 zbiórki.

Jones przed sezonem miał zostać zawodnikiem francuskiego Boulazac, jednak nie dotrwał do początku rozgrywek. Kontrakt został z nim rozwiązany po tym jak w meczu towarzyskim z Nanterre we wrześniu odepchnął rywala (ten wylądował w szpitalu).

Transfer Jonesa oznacza, że w Anwilu jest w tym momencie 7 obcokrajowców. Nie jest tajemnicą, że klub planuje rozstać się z Milanem Milavonaviciem, którego Amerykanin miałby we Włocławku zastąpić.

GS

.

POLECANE

tagi