Siarka radosna, ale to Toruń ma już 5:0

Polski Cukier zagrał najsłabszy mecz w sezonie, ale pewnie pokonał Siarkę w Tarnobrzegu 91:73. Gospodarzom nie pomógł życiowy występ Krzysztofa Jakóbczyka.

(Fot. Tomasz Fijałkowski)

Czarni – Anwil, kto wygra? Typuj wynik i wygrywaj >>

Już dla samego – niezapowiadanego – koncertu Krzysztofa Jakóbczyka w pierwszej kwarcie warto było włączyć ten mecz. Polski Cukier zaczął od szybkiego 7:0, ale wtedy moc poczuł właśnie rzucający Siarki. W ciągu kilku minut zdobył 13 punktów, trafiając m.in. 3 razy z dystansu i to tak czysto, że siatka płonęła.

Skazywana na pożarcie Siarka złapała sporo entuzjazmu i grała naprawdę nieźle. Do Jakóbczyka dołączyli z punktami Jakub Patoka, Tomasz Wojdyła i Piotr Pandura, dzięki czemu gospodarze wygrali pierwsze 10 minut 24:20.

Drugą kwartę torunianie grali już mocniej i poważniej, ale dobrze wyglądali tylko momentami. Potrafili zdobyć 10 punktów z rzędu (skuteczny Łukasz Wiśniewski), ale i szybko stracić tę przewagę, po błędach w obronie, jakich po drużynie Jacka Winnickiego byście się nie spodziewali. Kilka razy w ciągu meczu trener Cukru musiał w żołnierskich słowach stawiać swoich graczy do pionu.

Z czasem zaczęli dobrze grać Amerykanie Siarki – dość chaotyczny Travis Releford (17 pkt.) i wchodzący z ławki Alex Welsh (16 pkt.) . Jeszcze na chwilę zrobiło się 40:40, ale potem „Pierniki” znów przykręciły śrubę (pewne akcje doświadczonego Obiego Trottera) i do przerwy było już 40:48.

Po przerwie Siarka pokazywała, że nie ma zamiaru się poddać, a Polski Cukier – grając dość niedbale – pokazywał, że jest jednak znacznie lepszym zespołem. A na pewno gracze tacy jak Trotter, Wiśniewski czy Kyle Weaver (doskonały w II połowie) są po prostu za dobrzy dla tarnobrzeskiej obrony.

Kilkoma świetnymi rzutami znów popisał się Jakóbczyk (21 pkt. w meczu), wynik przez cały czas był relatywnie bliski, ale emocji było już jak na lekarstwo – wszyscy doskonale wiedzieli, kto wygra. Powoli zaczęły się też nudzić żarty z pomysłu PLK, by ten mecz transmitować w telewizji. Sympatyczna ta Siarka, ale w ten sposób nie uratujemy nawet resztek popularności koszykówki w Polsce.

Pełne statystyki – TUTAJ>>

Czterdziestka na karku, ale miłość do koszykówki wygrywa. Filip Dylewicz zagra jeszcze jeden sezon w koszykarskiej ekstraklasie. Podpisał kontrakt z Asseco Arką Gdynia i liczy na pobicie rekordu występów na parkietach PLK.
3 / 07 / 2020 15:39

1 / 05 / 2020 11:53
23 / 03 / 2020 12:34