Siarka czy Start – kto pierwszy wygra mecz w PLK?

Siarka czy Start – kto pierwszy wygra mecz w PLK?

Share on facebook
Share on twitter

Start Lublin naszym zdaniem pierwszy przerwie serię porażek, ale terminarz wygląda trochę lepiej dla Siarki. Na ewentualną ucieczkę z dna tabeli obie drużyny będą jednak potrzebowały wielu tygodni.

dedek
David Dedek (fot. A. Romański, plk.pl)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

Start i Siarka to jedyne już drużyny w ekstraklasie, które nie zdołały jeszcze odnieść zwycięstwa. Obie w ostatnich dniach próbują dynamicznych ruchów, starając się wzmocnić zespół, aby jakimś cudem uratować się przed spadkiem.

Start dokonał właśnie tradycyjnej, śródsezonowej wymiany trenerów, zatrudniając Davida Dedka. Chwilę wcześniej ponownie ściągnął Nicka Kelogga, dość szalonego w stylu gry amerykańskiego strzelca, znanego z występów w Lublinie już w poprzednim sezonie.

Siarka, kilka tygodni po tym, jak realnie wzmocniła się rekordowo tanim Travisem Relefordem, sięgnęła po środkowego Zane Knowlesa, Bahamczyka, który rok miał grać w Anwilu, ale przeszkodziła mu kontuzja. Zakupy w Tarnobrzegu wyglądają bardziej okazale, a i zespół Zbigniewa Pyszniaka optycznie robił dotąd lepsze wrażenie od Startu i bywał bliżej wygranych.

Jak wygląda terminarz obu drużyn w najbliższych tygodniach?
Start Lublin:
Anwil (dom)
Polpharma (dom)
Turów (wyjazd)
Stelmet (dom)
Stal Ostrzów (wyjazd)
Rosa (dom)
Naszym zdaniem spore szanse Start powinien mieć w meczu w Lublinie z Polpharmą, która nie tylko słabiej gra na wyjazdach, ale również ostatnio przechodzi kryzys formy. Terminarz na najbliższe 6 kolejek Start ma jednak wyjątkowo ciężki i i sensacją niemal będzie, jeśli wygra np. 2 z tych 6 spotkań.

Siarka Tarnobrzeg:
King (wyjazd)
MKS Dąbrowa (dom)
Anwil Włocławek (dom)
Miasto Szkła (wyjazd)
Czarni Słupsk (dom)
Polfarmex (wyjazd)
Terminarz również nie należy do najlżejszych, ale według nas Siarka jest w stanie powalczyć o wygraną w meczu z Dąbrową u siebie – MKS na wyjazdach wypadał dotąd blado, przegrał m.in. ze słabą Stalą. Tarnobrzeżanie nie będą też bez szans w Kutnie, o ile Polfarmex nadal będzie grał poniżej oczekiwań.

Siarkę po wzmocnieniach i z jej smykałką do sensacji, stać tez np. wygranie jednego z meczów u siebie z Anwilem lub Czarnymi. Pokazała to choćby w poprzednim sezonie.

Jedno jest pewne – któraś z tych drużyn wygra 21 stycznia, kiedy obie te drużyny zmienią się w bezpośrednim pojedynku w Tarnobrzegu.

TS

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

POLECANE

tagi

NBA

Reprezentant Polski w koszykówce 3×3 oraz legenda Polpharmy Starogard Gdański – gościem Kamila Chanasa jest „Money in the Bank” Michael Hicks! Mieszkający w naszym kraju Amerykanin opowiada o swojej karierze i planach na przyszłość. Świetne show!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Wolf Blitzer, jeden z najsłynniejszych amerykańskich dziennikarzy, przerwał swój program w stacji CNN, aby poinformować o końcu kariery Marcina Gortata. Autor – na co dzień kibic Washington Wizards – polskiemu zawodnikami za osiągnięcia na parkiecie oraz to, co robi poza boiskiem, m.in. dla polskiej społeczności.
18 / 02 / 2020 10:21