Siarka walczy i wygrywa, a King – niech się wstydzi

Straciła dwóch najlepszych graczy na rzecz właśnie rywala ze Szczecina, ale w sobotę ograła go po raz drugi – tym razem 73:72. O utrzymanie wciąż będzie szalenie ciężko, ale brawa dla Siarki za walkę!

Tomasz Wojdyła (fot. Tomasz Fijałkowski)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Gdy na przełomie pierwszej i drugiej kwarty King zaliczył zryw 12:0 i wyszedł na prowadzenie 26:17, wydawało się, że złapał rytm i za kilkadziesiąt minut dopisze sobie kolejną wygraną w walce o play-off. Wszystkie atuty – doświadczenie i jakość koszykarzy, ich liczba w rotacji (nawet pod nieobecność kontuzjowanego Travisa Releforda), przewaga pod tablicami itd., były po stronie Kinga.

Ale Siarka miała większe serce, a jej gracze znów pokazali, że potrafią zaskoczyć. Szczególnie szczecinian.

Od początku dobrze grał w Siarce Grzegorz Małecki (12 punktów i 5 asyst), znów niezłe spotkanie miał Jakub Patoka (12 punktów), Jan Grzeliński dodał 11 punktów i 6 asyst, a Alex Welsh miał 12 punktów i 7 zbiórek. Wszyscy oni, wsparci, a może wręcz prowadzeni przez 39-letniego Tomasza Wojdyłę (18 punktów, 10 zbiórek), zaczęli odrabiać straty. A po trzech kwartach wygrywali nawet 62:53.

King był w opałach, niespełna trzy minuty przed końcem przegrywał jeszcze ośmioma punktami, ale m.in. dobre akcje Pawła Kikowskiego pozwoliły mu odrobić straty. 23 sekundy przed końcem Russell Robinson wyprowadził gości na prowadzenie 72:71.

Jednak z następnej akcji Robert Skibniewski nieprzepisowo zatrzymywał grającego z nim jeden na jednego Krzysztofa Jakóbczyka, a ten nie pomylił się na linii na 12,5 sekundy przed końcem. A po przerwie na żądanie dla gości bardzo dobrze zagrał w obronie przeciwko Robinsonowi, złapał Amerykanina na faul ofensywny.

I choć Wojdyła spudłował dwa rzuty wolne, to King nie oddał już rzutu. Siarka wygrała czwarty mecz w tym sezonie i może świętować, choć szanse na utrzymanie wciąż ma niewielkie.

King? No cóż, może się wstydzić. Z czterech wygranych Siarki dwie to właśnie sukcesy z zespołem Marka Łukomskiego (w listopadzie w Szczecinie było 76:84) i tych zgubionych punktów ze słabeuszem może bardzo brakować w walce o play-off. King wygrał walkę o zbiórki, miał mniej strat, ale miał też katastrofalne 1/24 za trzy.

Dramat.

Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!
9 / 04 / 2021 10:58

Mało brakowało, a Jayson Tatum zamiast piłki na pamiątkę swoje znakomitego występu do domu jechałby z porażką. Celtics odrobili jednak straty do Wolves i wygrali po dogrywce 145:136, a 23-latek zaliczył najlepszy wynik w swojej karierze: 53 punkty.
10 / 04 / 2021 12:29
Wielką imprezę na ostatni mecz sezonu zasadniczego szykują Los Angeles Lakers. 12 maja wreszcie odsłonią mistrzowski baner po siedmiu miesiącach od zdobycia 17. tytułu w historii klubu. Na trybunach hali Staples Center mają już zasiąść kibice!
9 / 04 / 2021 20:29

CSKA Moskwa pokonał w Petersburgu tamtejszy Zenit 86:74, dzięki czemu na 3 kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zapewnił sobie miejsce w najlepszej „8” Euroligi. Mecz na żywo obejrzało ponad 4 tysiące fanów, a na parkiecie przeciwko sobie rywalizowali Mateusz Ponitka i Gabriel Lundberg.