Siedem życzeń klubów PLK – kto na zakupy?

Share on facebook
Share on twitter
Na pewno wzmocnień potrzebuje będący w małym dołku Trefl, albo posiadający zaledwie jednego środkowego HydroTruck Radom. Zmiany w składzie wskazane byłyby także we Wrocławiu czy Gliwicach.
Łukasz Majewski / fot. HydroTruck Sport

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

1. BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – podkoszowy
Po transferach Filipa Dylewicza i Łukasza Wiśniewskiego rotacja zespołu z Ostrowa wygląda już przyzwoicie, szczególnie na obwodzie. Brakuje jednak wciąż środkowego – teraz minuty na centrze spędza Dylewicz, który przecież jest nominalnym silnym skrzydłowym. Stal może mimo to zdecydować się na kolejnego gracza mogącego grać na obu pozycjach podkoszowych – środkowych na rynku jest niestety bardzo mało.

2, Enea Astoria Bydgoszcz – skrzydłowy
Powrót do składu Michała Chylińskiego może być dla Astorii znaczącym wzmocnieniem, jednak w tym zespole jest wciąż miejsce na jeszcze jednego zawodnika z pozycji 3/4. Taki gracz mógłby wspomóc Michała Nowakowskiego na silnym skrzydle, ale także grać na trójce, gdzie teraz czasem minuty otrzymuje Michał Krasuski. Bydgoszczanie myśląc o znalezieniu się w playoff mogą potrzebować jeszcze jednego klasowego gracza.

3. GTK Gliwice – kozłujący obwodowy
To bardziej myślenie życzeniowe – GTK ma przecież już w składzie 5 obcokrajowców. Brakuje jednak w tym zespole wparcia w grze na piłce i kreowaniu gry w ataku dla Duke’a Mondy’ego. Obiecujące minuty zalicza Mateusz Szlachetka, ale jednak przytrafiają mu się błędy, a jego skuteczność jest słaba. Brandon Tabb z kolei to raczej strzelec, który z piłką gra rzadko.

4. HydroTruck Radom – środkowy
Zespół z Radomia jakiś czas temu rozstał się z Efe Odigie, jednak póki co nie znalazł dla niego następcy. Mimo że HydroTruck wygrywa i w niskich ustawieniach radzi sobie bardzo dobrze, tak jednak przyda się wsparcie pod koszem dla Adriana Boguckiego.

5. MKS Dąbrowa Górnicza – skrzydłowy
Tak jak strata Evariste Shonganyi raczej odczuwalna nie będzie, tak już rozstanie z Tavariusem Shine’em zabrało MKS-owi poważną opcję ofensywną z pozycji numer 3. By wrócić na zwycięską ścieżkę dąbrowianie będą potrzebowali wzmocnić swój obwód.

6. Trefl Sopot – rzucający
Po fenomenalnym początku sezonu przyszedł kryzys i Trefl nie tylko przegrywał ostatnie spotkania, ale i jego gra wyglądała nie najlepiej. Wydaje się, że zespół potrzebuje nieco świeżej krwi, ale przede wszystkim kolejnego gracza do rotacji, która w tym momencie liczy tylko 8 zawodników. Mogąc grać niskim ustawieniem z Jeff Robersonem, czy Mikołajem Kurpiszem na czwórce, w Treflu przydałby się z pewnością gracz na pozycję 2/3.

7. WKS Śląsk Wrocław – środkowych
Wrocławianie maja ogromne problemy ze zbiórkami, co ostatnio obnażyło Start Lublin. Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem byłoby przesunięcie Aleksandra Dziewy na stałe na pozycję numer 4 i wzmocnienie na centrze, gdzie w tym momencie gra dość lekki jak na środkowego Michael Humphrey.

GS

.

Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24

NBA

Tylko dwa mecze zaplanowała NBA na wtorkową noc. Bardzo wyrównany pojedynek powinien mieć miejsce w Madison Square Garden, gdzie New York Knicks podejmą Minnesota Timberwolves. Oba zespoły mają zbliżone do siebie bilanse zwycięstw i porażek, ale w nieco lepszej sytuacji przed tym spotkaniem są Wilki – w odróżnieniu od gospodarzy przystąpią do tego spotkania wypoczęci i po niedawnej wygranej nad bardzo mocnymi Warriors.
18 / 01 / 2022 19:04
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51