Slam dunki na pociągu? Takich wsadów jeszcze nie widzieliście!

Share on facebook
Share on twitter

Ewolucje nagrane przez grupę Dunking Devils w reklamówce słoweńskich kolei przyprawiają o zawrót głowy od samego patrzenia.

devils

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Wsady wykonywali już na wodzie, skacząc do wody, w górach czy na zamkach. I kiedy myślisz, że niczym cię już nie zaskoczą, Dunking Devils, bo tak nazywa się ich grupa, nagrywają pokaz na rozpędzonym pociągu.

„Jest tylko jeden właściwy kierunek. W górę!” – to ich oficjalna dewiza. Dunking Devils to grupa dunkerów-akrobatów organizująca profesjonalne pokazy wsadów do kosza przy użyciu trampolin. Mają już na koncie występy na mistrzostwach świata, EuroBasketach, Meczach Gwiazd kilku lig europejskich, NBA Global Games, programach telewizyjnych czy wielu turniejach streetballowych. Jak sami piszą na swojej stronie internetowej, dali łącznie ponad 900 pokazów w 35 krajach na 5 kontynentach.

W swoim portfolio mają również liczne akcje marketingowe. Efekt najnowszej z nich, zorganizowanej w ramach współpracy ze słoweńską koleją alpejską Bohinj z okazji 110 rocznicy jej istnienia, przyprawia wręcz o gęsią skórkę. Na wideo promującym kolej wsady do kosza i inne akrobacje wykonują bowiem na rozpędzonym pociągu.

Grupa została założona w 2004 roku w Słowenii przez kilku przyjaciół. Na przestrzeni kolejnych 12 lat przez jej szeregi przewinęło się w sumie 50 członków, z czego 20 to profesjonalni artyści. W 2013 roku otworzyli własny ośrodek szkoleniowy dla akrobatów i showmanów, w którym prowadzą m.in. zajęcia dla młodzieży. Sprawdźcie ich kanał na YouTube. Można na nim znaleźć sporo naprawdę szalonych rzeczy.

Mateusz Orlicki

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.