Śląsk coraz lepiej – ważne zwycięstwo w Szczecinie

Śląsk coraz lepiej – ważne zwycięstwo w Szczecinie

Share on facebook
Share on twitter
Biegający do kontry wrocławianie wygrali ostatnią kwartę 36:17 i pokonuje bezpośredniego konkurenta do playoff, Kinga Szczecin, 92:77. Najlepszym strzelcem Śląska był fantastyczny Michael Humphrey – 32 punkty i 9 zbiórek.
Danny Gibson, Kamil Łączyński i Mathieu Wojciechowski / fot. A, Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Początek spotkania pokazał, że mierzą się ze sobą dwa bardzo wyrównane zespoły i wiele będzie zależało od dyspozycji dnia poszczególnych graczy. Dobrze zaczął Paweł Kikowski (w sumie ostatecznie jednak tylko 4/12 z gry i 14 punktów), a pod koszem przyzwoicie radził sobie duet Cleveland Melvin i Ben McCauley.

Śląsk jednak tego dnia miał wśród swoich wysokich odpowiedzi na mocną strefę podkoszową rywali. Swój najlepszy mecz w sezonie (w ogóle w PLK) rozegrał Michael Humphrey. Amerykanin w 31 minut zdobył 32 punkty, zebrał 9 piłek i wymusił aż 9 fauli.

Goście Kinga przełamali jednak dopiero w ostatniej, fantastycznej dla nich, kwarcie. Śląsk zdobywał punkty jak i kiedy chciał, a dorobek wrocławian w tej części gry zatrzymał się dopiero na 36 oczkach. 

Czwarta kwarta była wręcz pogromem (36:17). King nie miał odpowiedzi na płynny atak zespołu z Wrocławia, a i jego ofensywna nie funkcjonowała najlepiej. Humphreya wsparli za to Mathieu Wojciechowski (13 punktów) i DeVoe Joseph (17 punktów) i Śląsk ostatecznie pewnie wygrał 92:77.

Dzięki tej wygranej ekipa prowadzona przez Olivera Vidin zrównała się bilansem właśnie z King Szczecin. W przypadku takiego samego bilansu na koniec sezonu, co jest prawdopodobne, wyżej będzie jednak zespół z Wrocławia, który odrobił 10 punktów straty z pierwszej rundy.

King i Śląsk obecnie zajmują na razie 7. i 8. miejsce w tabeli, ale tracą tylko jedną wygraną do szóstego Trefla i także mają tylko jedno zwycięstwa więcej niż HydroTruck Radom i PGE Spójnia Stargard.

RW

.

Tym razem miejsca w tabeli nie kłamało. Wyżej notowany King Szczecin pokonał Anwil Włocławek 80:71 i odniósł już piąte zwycięstwo w bieżącym sezonie. Goście z Włocławka zaprezentowali się tak, jak w poprzednich spotkaniach – czyli bardzo słabo. Sam Ivan Almeida tym razem nie mógł wystarczyć do wygranej.
30 / 09 / 2020 19:40
Tylko Stelmet Enea znalazł w obecnym sezonie sposób na Legię Warszawa, chociaż i w Zielonej Górze zespół ze stolicy miał dobre momenty gry. O udanym początku rozgrywek, roli w zespole Michała Sokołowskiego i planach na przyszłość, rozmawiamy z trenerem Wojciechem Kamińskim.
30 / 09 / 2020 16:25

NBA

Prawie cztery miesiące później niż zakładano, ale ostatecznie wszyscy doczekaliśmy się decydujące aktu sezonu 2019/2020. W środę Los Angeles Lakers i Miami Heat rozpoczną finały NBA. Zdecydowanym faworytem jest drużyna z Kalifornii, ale ekipa z Florydy już dwukrotnie w „bańce” udowodniła, że nie można stawiać jej na straconej pozycji.
30 / 09 / 2020 10:53
Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Prawie cztery miesiące później niż zakładano, ale ostatecznie wszyscy doczekaliśmy się decydujące aktu sezonu 2019/2020. W środę Los Angeles Lakers i Miami Heat rozpoczną finały NBA. Zdecydowanym faworytem jest drużyna z Kalifornii, ale ekipa z Florydy już dwukrotnie w „bańce” udowodniła, że nie można stawiać jej na straconej pozycji.
30 / 09 / 2020 10:53
Mecz z nazwy miał być towarzyski, ale w czwartej kwarcie tego spotkania nikt nie myślał o zbijaniu piątek, a na parkiecie rozpętała się regularna wymiana ciosów. Po kilku minutach bójki pojedynek Dynama Odessa z BK Tarnopol nie został dokończony.
29 / 09 / 2020 16:23
Mieli dopiero w kolejnych latach grać o najwyższe cele, polować na największe gwiazdy i dopiero wtedy zaatakować mistrzostwo NBA. Miami Heat jednak już teraz mocno zaskoczyli i dzięki zwycięstwu 125:113 w szóstym meczu Finałów Konferencji Wschodniej z Boston Celtics awansowali do Finałów NBA.
28 / 09 / 2020 9:29
Stelmet Enea Zielona Góra przez 35 minut walczył jak równy z równym z euroligowym Zenitem Sankt Petersburg. W ostatnich minutach podopiecznym Żana Tabaka zabrakło jednak mocy i pomysłu w grze, a faworyzowani Rosjanie wykorzystali to i wygrali 83:74. Największym zmartwieniem w obozie mistrza Polski jest jednak kontuzja Daniela Szymkiewicza.
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53