PRAISE THE WEAR

Śląsk nie dał szans – Spójnia zdominowana we Wrocławiu

Śląsk nie dał szans – Spójnia zdominowana we Wrocławiu

Znakomita pierwsza kwarta, po której Śląsk Wrocław ustawił sobie piątkowy mecz pod swoje dyktando - to wystarczyło, aby podopieczni Andreja Urlepa łatwo wygrali 105:90 z bezradną Spójnią. W ten sposób Śląsk wygrał piąty kolejny ligowy mecz!
Ivan Ramljak / fot. EuroCup

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Choć ostatecznie nie skończyło się aż takim pogromem, jakiego można było się spodziewać po pierwszych 10 minutach spotkania, to jednak w piątkowym meczu we Wrocławiu nie było żadnych wątpliwości, kto jest drużyną lepszą. Śląsk Wrocław już po pierwszej kwarcie prowadził 35:12, pudłując po drodze zaledwie trzy z 17 rzutów z gry.

Po zmianie stron rywale zdołali odrobić nieco straty – w pewnym momencie do 12 punktów – lecz to zespół trenera Andreja Urlepa miał pełną kontrolę nad tym spotkaniem. Znakomicie wypadł przede wszystkim Aleksander Dziewa, który z dorobkiem 26 punktów był najlepszym strzelcem swojej drużyny. Dołożył on zresztą także pięć zbiórek, cztery asysty, trzy bloki i trzy przechwyty.

Z kolei 11 asyst i 23 punkty zapisał na konto Travis Trice, a blisko triple-double był Ivan Ramljak – zabrakło mu tylko jednego punktu i jednej asysty. Śląsk znakomicie poradził sobie więc bez nieobecnych Łukasza Kolendy i Cyrila Langevine’a, podczas gdy Spójnia osłabiona brakiem m.in. Jonasa Zohorego miała ogromne problemy przede wszystkim pod koszem.

Jasnym światełkiem dla kibiców ze Stargardu debiutujący w zespole Admon Gilder, który w swoim pierwszym występie dla Spójni od razu był najlepszym strzelcem drużyny. Mecz zakończył z 23 punktami na koncie (5/8 za trzy), lecz nie uchronił swojego zespołu przed siódmą porażką w sezonie. Śląsk tymczasem wreszcie wyszedł „na plus” – ma teraz siedem zwycięstw i sześć przegranych.

TK

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W przesądy nie wierzymy, natomiast – faktycznie – trzynastka okazała się pechowa, przynajmniej tym razem. 22. kolejka była zdecydowanie najsłabszą i najmniej porywającą z dotychczasowych.
1 / 02 / 2023 18:05
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.