Śląsk nie do zatrzymania – Start bez argumentów

Share on facebook
Share on twitter
Śląsk Wrocław pokonał Pszczółkę Start Lublin 91:77 i odniósł 6. z rzędu ligowe zwycięstwo. W wyrównanym zespole gospodarzy najskuteczniejszy był Amerykanin Elijah Stewart (22 pkt), udział w wygranej mieli jednak wszyscy gracze podstawowej rotacji gospodarzy.
Elijah Stewart / fot. Śląsk Wrocław

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Tylko w pierwszych minutach spotkania we Wrocławiu zapowiadało się, że starcie drużyn walczących o czołową czwórkę dostarczy spodziewanych emocji. Goście z Lublina dobrze zaczęli (prowadzili 12:8), ale ich gra posypała się zupełnie, gdy na ławce rezerwowych musieli usiąść Kamil Łączyński i Devin Searcy.

W zespole Śląska takiego uzależnienia od pojedynczych graczy nie było i dzięki temu koszykarze Olivera Vidina stopniowo zaczęli budować przewagę. Z obwodu trafiali Kyle Gibson (15 pkt, 4×3) i Elijah Stewart (22 pkt, 8 zb.), z kolei wysokich Startu łatwo ogrywał Ben McCauley (18 pkt). Dzięki ich skuteczności, a także pracy całej drużyny w defensywie, gospodarze na początku 3. kwarty objęli 15-punktowe prowadzenie (56:41).

Wtedy nastąpił krótkotrwały zryw gości. Obrona strefowa i skuteczność debiutującego w PLK Searcy’ego (21 pkt, 10/13 z gry) pozwoliła im dwukrotnie zmniejszyć straty do 9 „oczek”, wtedy jednak najpierw zgubili piłkę w kontrataku, a następnie otwartego rzutu za 3 nie trafił Martins Laksa (13 pkt).

Śląsk zbyt wielu prezentów rywalom nie rozdaje i w 4. kwarcie uspokoił sytuację. Skutecznymi wejściami pod kosz resztki chęci do walki pozbawił lublinian Strahinja Jovanović (16 pkt, 8 as.), a gospodarze wygrali ostatecznie 91:77. Trenera Vidina i jego zawodników ucieszyło na pewno nie tylko zwycięstwo, ale również fakt, że wrocławianie odrobili 3-punktową stratę z meczu 1. rundy w Lublinie.

To może mieć bowiem znaczenie w końcowej tabeli Energa Basket Ligi. Po niedzielnym spotkaniu Śląsk ma bilans 16 zwycięstw i 6 przegranych, a Start Lublin 14 wygranych i 7 porażek.

WM

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.