Śląsk rozkręcił się w Starogardzie – pewna wygrana z Polpharmą

Share on facebook
Share on twitter
Znacznie lepsza 2. połowa i umiejętność wykorzystania błędów rywala. Śląsk Wrocław rozkręcał się z każdą kolejną kwartą i ostatecznie w Starogardzie Gdańskim pewnie pokonał Polpharmę 99:82.
Kamil Łączyński / fot. WKS Śląsk Wrocław

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

W pierwszej połowie efekt nowej miotły zadziałał doskonale. Zawodnicy nowego trenera Marka Łukowskiego grali szybko i zespołowo, trafiając z dystansu. Rewelyjny debiut zaliczał Jonathan Williams, który do przerwy miał już na koncie 17 punktów. Po 1. kwarcie było 24:16 dla Polpharmy.

Śląsk grał bardzo chaotycznie w ataku, czemu pomogły tez 2 szybkie faule Kamila Łączyńskiego, które zmusiły do do zejścia z boiska. Obok Williamsa bardzo skuteczny był też Daniel Gołębiowski i gospodarze do przerwy prowadzili 40:35.

W drugiej połowie Śląsk wreszcie zaczął grać wyraźnie lepiej. Straty niemal w pojedynkę odrobił rozpędzony Mathieu Wojciechowski (wciąż świetna forma!), a Polpharma w ataku miała do zaoferowania niemal wyłącznie rzuty z dystansu. W połowie 3. kwarcie to goście wyszli na prowadzenie 66:58, m.in. dzięki temu, że w tej części 5 razy trafili z dystansu i nie zanotowali ani jednej straty.

W decydujących minutach Śląsk był już wyraźnie lepszy, w końcu potrafił wykorzystać doświadczenie i przewagę talentu. Nie do zatrzymania był Wojciechowski (19 pkt. w meczu), a błędy w obronie Polpharmy rzutami z dystansu bezlitośnie karcili Devoe Joseph (27 pkt.) i Torin Dorn (18 pkt). Wrocławianie w końcówce stracili wprawdzie – dobrze rozgrywającego – Łączyńskiego (wybity ząb), ale już bez bez problemu wygrali to spotkanie.

Po tym zwycięstwie Śląsk poprawia swój bilans na 2-3. Polpharma zaczyna sezon od 0-5 i przed trenerem Łukomskim jeszcze mnóstwo pracy.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

PG

.

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22