PRAISE THE WEAR

Śląsk wzmacnia się pod koszem

Śląsk wzmacnia się pod koszem

Do tego ruchu wrocławianie szykowali się przez kilka ostatnich tygodni. Pierwotnie klub był bliski porozumienia z Malikiem Osbournem, ale finalnie do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie Serhij Pawłow.
Andrej Urlep / fot. A. Romański, plk.pl

Jedno jest pewne – chyba wszyscy sądzili, że Artsiom Parakhouski będzie większym wzmocnieniem mistrzów Polski. Białorusin gra jednak poniżej oczekiwań, a i trener Urlep ma do swojej dyspozycji coraz krótszą rotację za sprawą licznych kontuzji. Ostatnio nie zdecydowano się na przedłużenie kontraktu z Kodim Justicem, a tym samym pojawiło się ponowne miejsce dla szóstego obcokrajowca.

– Serhij Pawłow został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. Ukraiński silny skrzydłowy wzmocni podkoszową rotację mistrzów Polski – czytamy w mediach społecznościowych WKS-u. Ukrainiec zdecydowaną większość dotychczasowej przygody z koszykówką spędził w swoim kraju. Wyjątek stanowiła gra dla litewskiego Pieno Žvaigždės oraz hiszpańskiej Melilli Sport Capital. 25-latek mierzy 205 centymetrów i choć najprawdopodobniej nie będzie pierwszopiątkowcem w rotacji, to powinien stanowić jakiekolwiek wzmocnienie.

Po 16 kolejkach w Energa Basket Lidze Śląsk wciąż jest liderem tabeli, mając bilans 14-2. Gorzej radzi sobie w EuroCupie, w ramach którego wygrał tylko jedno z dziesięciu spotkań, co przekłada się na ostatnie miejsce w grupie B.

George Clooney

Piotr Janczarczyk

obserwuj na twitterze

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01