Śląsk znów wraca – jest awans do I ligi

W półfinałowej serii play-off z KK Warszawa wyszli z czarnej dziury, w meczu nr 3 nie dali rywalom szans, wygrali 83:52. W finale zagrają z R8 Basket Kraków, ale awans i tak mają pewny.

Śląsk Wrocław (fot. Facebook.com/wks.koszykowka)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

W niedzielę w Warszawie Śląsk stał pod ścianą – po porażce u siebie w meczu nr 1, w drugim spotkaniu przegrywał 51:60 na początku czwartej kwarty. Ale w niej w świetnym stylu rozgromił KK 22:2, wyrównał stan rywalizacji na 1-1.

W środę, w decydującym meczu w Kosynierce, zaczął od 22:9 w pierwszych 10 minutach, trzecią kwartę wygrał 27:7. Jego przewaga nie podlegała dyskusji, wrocławianie prowadzeni przez Dominika Tomczyka wygrali mecz zasłużenie.

16 punktów i 10 zbiórek zdobył dla Śląska Aleksander Dziewa, 14 dodał Jakub Musiał, a 13 rzucił Wojciech Jakubiak. Zespół oparty na graczach, którzy wywalczyli w tym roku mistrzostwo Polski juniorów starszych, już w pierwszym sezonie po rozpadzie ekstraklasowego Śląska przywrócił Wrocławiowi lepszy basket.

W finale Śląsk czeka rywalizacja z R8 Basket Kraków, ale stawką jest już tylko prestiżowe mistrzostwo I ligi – awans obie drużyny mają pewny. Nie przegrał go też jeszcze KK Warszawa, który o ostatnie premiowane miejsce zmierzy się z drugim przegranym półfinalistą – AZS UMCS Lublin.

Wyniki i statystyki play-off II ligi – TUTAJ.

Paul George przez dwa mecze w Salt Lake City musiał wysłuchiwać jak kibice Jazz krzyczą, że jest przereklamowany. W sobotę odpowiedział więc im na boisku, prowadząc Clippers do pewnego zwycięstwa 132:106 w meczu numer trzy półfinałów Zachodu. Drużyna z LA przegrywa już tylko 1:2.
13 / 06 / 2021 10:12

Rudy Gobert pokazał, dlaczego jest najlepszym obrońcą ligi, a Donovan Mitchell znów wypadł doskonale i Utah Jazz wygrali 117:111 z Los Angeles Clippers w drugim meczu półfinałów konferencji zachodniej. Dzięki temu do Miasta Aniołów pojadą z kompletem zwycięstw.
11 / 06 / 2021 9:51
Unicaja Malaga pokonała w wyjazdowym spotkaniu wyżej notowany TD Systems Baskonia 79:70 i przedłużyła swoje szanse na awans do fazy play off. Dobry mecz zagrał Adam Waczyński, który w ciągu 19 minut zdobył 10 punktów i zanotował 4 zbiórki.