PRAISE THE WEAR

Slaughter znów najlepszy, dobry Balcerowski – oceniamy grę Polaków

Slaughter znów najlepszy, dobry Balcerowski – oceniamy grę Polaków

Znów skuteczny był A.J. Slaughter, świetnie zagrał Michał Sokołowski, a dobrą zmianę dał Aleksander Balcerowski. Oceniamy grę Polaków w wygranym meczu z Hiszpanią.
A.J. Slaughter /fot. FIBA

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Polacy w drugim meczu eliminacyjnym wygrali z Hiszpanią 80:69 (więcej TUTAJ>>). Oceniamy występy poszczególnych zawodników. Noty wystawiamy w skali 1-10, gdzie 5 to ocena wyjściowa.

A.J. Slaughter 9 – tym razem zaczął gorzej niż w czwartek, ale za to przez resztę spotkania był niezwykle skuteczny. Lider naszej reprezentacji i gracz, bez którego atak kadry po prostu by nie istniał. 26 punktów i +13 w rubryce +/-, kolejny znakomity występ. Więcej o grze Amerykanina w tym okienku przeczytasz TUTAJ>>.

Michał Sokołowski 9 – w meczu z Izraelem wypadł bardzo źle, co było spowodowane chorobą i osłabieniem. W Saragossie „Sokół” był już z powrotem sobą, walczył w obronie i dał cenne wsparcie w ataku – 13 punktów, 2 zbiórki i 3 przechwyty, a także najlepsze w zespole +18. Więcej o meczu Michała przeczytasz TUTAJ>>.

Aaron Cel 8 – Tym razem skrzydłowy Polskiego Cukru Toiruń okazał się być głównym wsparcie dla Slaughtera w ataku. Aaron oddał aż 12 rzutów, z czego trafił 7, zdobywając w sumie 17 punktów. Do swojego dorobku dorzucił także 5 zbiórek. Co ważne, trafił w kluczowym momencie trojkę o tablicę, która przyhamowała pogoń Hiszpanów.

Aleksander Balcerowski 7 – grał co prawda tylko 9 minut, ale pokazał, że jest w stanie w kadrze dawać wartościowe zmiany, a być może rezygnacja z niego w meczu z Izraelem była błędem. Balcerowski wyszedł na parkiet jako środkowy, dobrze bił się na zbiórkach, straszył swoim zasięgiem pod bronioną obręczą, ale także zaliczył najładniejszą akcję meczu, gdzie wpakował piłkę do kosza po pick and rollu z Łukaszem Koszarkiem.

Damian Kulig 6 – tym razem wszedł z ławki, grał mniej, ale i tak jego wkład w zwycięstwo był spory. Kulig umiejętnie korzystał ze swojego ciała bliżej obręczy, dzięki czemu trafił wszystkie 3 rzuty oddane z bliskiej odległości (z Izraelem były z tym kłopoty) – w sumie 6 punktów. Szkoda jedynie trochę fauli i parę razy przegranej zbiórki.

Tomasz Gielo 6 – przeciwko Hiszpanom był przede wszystkim bardziej widoczny niż w poprzednim spotkaniu. Szukał swojej trójki i to z dobrymi efektami – jedna celna i raz wymuszony faul, w sumie 6 punktów. Tomasza stać jednak na to, by mieć większy wkład w grę reprezentacji.

Łukasz Koszarek 6 – w Saragossie wyszedł w pierwszej piątce z zadaniem odciążenia A.J. Slaughtera i ta zmiana trenerowi Mike’owi Taylorowi wyszła świetnie. Koszarek wprawdzie miał znów problemy ze skutecznością (szkoda pudeł z otwartych pozycji), ale za to rozdał 7 asyst. Ciężko sobie wyobrazić lepszy jubileusz niż wygrana z Hiszpanią w swoim meczu numer 200.

Michał Michalak 5 – można powiedzieć, że znów nie trafiał, znów popełnił 2 straty, ale swoje błędy jak tylko mógł starał się nadrabiać walką i zaangażowaniem w innych aspektach gry – na zbiórce czy w obronie chociażby. Defensywa jednak jest dużo lepsza na tym poziomie niż w PLK i Michał póki co nie odnalazł się w ataku w takich warunkach.

Adam Hrycaniuk 5 – także wskoczył do pierwszej piątki mając przy tym zadania stricte defensywne. Środkowy Asseco Arki Gdynia dał potrzebną fizyczność pod koszami i walkę, co poskutkowało nawet 5 faulami. Szkoda jedynie, że nie udało się lepiej zabezpieczyć zbiórki – tutaj Polacy polegli aż 27:44.

Karol Gruszecki 4 – tym razem tylko nieco ponad 7 minut, jednak bez większego błysku. Karol przestrzelił oba swoje rzuty i zebrał jedną piłkę. Jeśli ma pełnić w kadrze rolę jokera z ławki (tak jak na mundialu chociażby), Gruszecki musi w ataku coś od siebie dorzucić.

Jarosław Zyskowski (2 punkty) i Łukasz Kolenda grali mniej niż 5 minut, za krótko by wystawiać ocenę.

Grzegorz Szybieniecki

POLECANE

tagi

Gdy na stałe zmienił Igora Milicicia na stanowisku pierwszego trenera, wielu łapało się za głowę. Sam szkoleniowiec podkreśla, że jest wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Andrzej Urban poprowadzi “Stalówkę” przynajmniej podczas dwóch kolejnych sezonów!
20 / 03 / 2023 21:40
Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.