Śledzimy polskie talenty – Żołnierz na pierwszej linii

Share on facebook
Share on twitter

Przemysław Żołnierewicz rewelacyjny w Słupsku, Damian Jeszke z rekordowym pechem, a z PLK powinni już pytać o Szymona Kiwilszę.

zolnierewicz
Przemysław Żołnierewicz / fot. A. Romański, plk.pl

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

Raport PolishHoops.pl (23.10.2016)

Przemysław Żołnierewicz był jednym z głównych autorów największej w tym sezonie niespodzianki, bo tak należy nazwać zwycięstwo Asseco Gdynia nad Energą Czarnymi Słupsk 81:71 – i to w Hali Gryfia. W poprzednich spotkaniach gdyński obrońca był – co naturalne w obecnej sytuacji kadrowej Asseco – czołową postacią swojej drużyny, ale w 3. kolejce zdecydowanie przejął stery lidera. 20 pkt, 7 zbiórek i 7 wymuszonych fauli robi wrażenie, a młodzież z Gdyni wreszcie zaprezentowała się pozytywnie.

Drugim bohaterem weekendu mógł być Damian Jeszke (11 pkt, 3×3). Skrzydłowy Rosy, jakby uskrzydlony dwoma trójkami w trzeciej dogrywce pucharowego meczu, w Sopocie nie zwalniał tempa. Znów grał skutecznie, trafiając m.in. niesamowity rzut z 9 metrów pod presją czasu. W ostatniej akcji IV kwarty zgubił obronę Trefla i rzucał na dogrywkę z czystej pozycji – piłka w nieprawdopodobnie pechowy sposób wykręciła się jednak z obręczy.

Ponownie szansę gry w pierwszej piątce Trefla otrzymał Michał Kolenda (5 pkt), dostając tym razem niełatwe zadanie gry przeciwko Michałowi Sokołowskiemu. Bardziej doświadczonemu i silniejszemu przeciwnikowi nie miał wprawdzie możliwości ustać, ale fragment gry w trzeciej kwarcie, w którym to m.in. popisał się sekwencją blok + trójka w kontrze, zrobił wrażenie na kibicach.

Poza tym warto zwrócić uwagę na 8 punktów Igora Wadowskiego w pierwszej wygranej AZS-u Koszalin oraz Jakuba Garbacza (wszystkie w kontrach, w tym dwie trójki) w szalonym meczu King – Turów. A także wysłać ogólne zapytanie do klubów PLK, czy mieliby w przyszłym sezonie pomysł na Szymona Kiwilszę (PF, 201 cm)? Rewelacyjny beniaminek I ligi Jamalex Polonia 1912 Leszno pokonał GTK Gliwice 87:79, a 19-letni podkoszowy zanotował 20 pkt (9/11 z gry) i 11 zbiórek (eval 27).

Michał Świderski, @miswid, polishhoops.pl

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>