• Słońce świeci w Phoenix – co za rzuty Devina Bookera!

Słońce świeci w Phoenix – co za rzuty Devina Bookera!

Strzelec o twarzy dziecka, to nadzieja na lepszą przyszłość w Arizonie. W piątek Devin Booker trafiał niesamowite rzuty i pomógł Suns wygrać w Nowym Orleanie.

(Fot. Wikimedia Commons)

To sa buty gwiazd NBA! >>

Przed Suns długa droga do play-off i jakichkolwiek sukcesów, ale ich fani mogą być zadowoleni, że w przebudowywanym zespole mają taką perełkę jak Devin Booker. Dopiero kilka dni temu skończył 20 lat, a przecież ma już za sobą tak udany sezon debiutancki, w którym zdobywał dla Suns po 13,8 punktu w 76 meczach.

W piątek Booker rozegrał mecz życiowy – zdobył aż 38 punktów w Nowym Orleanie, gdzie jego zespół wygrał 112:111 po dogrywce. I mało tego, że aż tyle rzucił –Booker trafiał w najważniejszych momentach, ratował drużynę. W sumie miał 13/22 z gry i 9/9 z wolnych.

Najlepsze rzuty? Najpierw, 12 sekund przed końcem czwartej kwarty, trafił za trzy na 100:100. Lance Stephenson dał Pelicans dwupunktowe prowadzenie na 2 sekundy przed końcem? Ok, jest Booker. Wyszedł do rogu, znalazł pozycję kozłem w tył, rzut… Dogrywka.

W niej było jeszcze jedno niesamowite trafienie – z faulem, z linii końcowej już zza kosza, gdy piłka odbiła od szczytu tablicy i wpadła. Booker trafił jeszcze rzut wolny na 108:107. To był jego 38. punkt w meczu. Ostatecznie go nie dokończył, w ostatniej minucie popełnił szóste przewinienie.

Ale Suns i tak wygrali drugi mecz z rzędu po dogrywce. 7 sekund przed końcem T.J. Warren urwał się obrońcom, dostał podanie z autu od P.J. Tuckera i wsadem ustalił wynik na 112:111 dla gości. Odpowiedź E’Twauna Moore’a była niecelna.

Suns zaczęli sezon od czterech porażek, teraz mają bilans 2-4.

PS Anthony Davis, który tak znakomicie zaczął sezon (50 i 45 punktów w pierwszych meczach), w piątek rzucił 22 (7/11 z gry, 8/12 z wolnych). Jego średnie z sześciu meczów (bilans Pelicans to 0-6), to 30,0 punktu oraz 11,7 zbiórki.