Śnieg przez cały sezon – życiowa forma gracza Pierników

Share on facebook
Share on twitter

W prestiżowym meczu ze Stalą Tomasz Śnieg zanotował aż 9 asyst, miał też 8 punktów. Doświadczony rozgrywający Polskiego Cukru gra swoją najlepszą koszykówkę w karierze.

Tomasz Śnieg / fot. A. Romański, plk.pl

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>

To już 4. sezon Tomasza Śniega (29 lat, 190 cm) w Toruniu, jednak ten obecny jest dla polskiego rozgrywającego zdecydowanie najlepszy. Średnie na poziomie 9,3 punktu, blisko 4 zbiórki i 4 asysty to jak na rezerwowego w PLK liczby naprawdę dobre.

Kontuzja Łukasza Wiśniewskiego sprawiła, że Śnieg wskoczył w zdecydowanie większą rolę. Gra średnio 22 minuty na mecz, kiedy w poprzednim sezonie było to tylko 13. Jego dobra gra sprawia, że nieobecność w składzie kapitana Polskiego Cukru Toruń jest niezauważalna.

Śnieg, grając z ławki, jest na trzecim miejscu (nie licząc kontuzjowanych) w drużynie w statystyce PER (Player Efficiency Rating) – 18,3, za Cheikhiem Mbodjem i Aaronem Celem. Jest także drugim najlepszym przechwytującym swojego zespołu – 1,1 przechwytu co mecz, Często to on daje drużynie energetyczny impuls, mobilizując po wejściu na boisko swoim przykładem do intensywniejszej obrony, gdy w pierwszych minutach nie wyglądało to optymalnie.

Tomasz Śnieg nie zmienia swojej gry, idzie pod prąd i wciąż opiera się rzucaniu za 3 punkty. Z gry na półdystansie uczynił swój największy atut, który bardzo ciężko zatrzymać. W tym sezonie, stojąc za linią rzutów za 3 nawet na kosz nie spojrzał – 0 oddanych trójek. W ciągu 5 ostatnich lat rzucał zaledwie 15 razy, trafił 2. Nie ma to dużego znaczenia, skoro jego skuteczność z gry w obecnym sezonie to okrągłe 50%.

Grzegorz Szybieniecki, @gszyb

adidas Dame D.O.L.L.A.  – w takich butach szaleje Damian Lillard! >>
POLECANE