PRAISE THE WEAR

Sochan zmienił technikę rzucania. Są efekty!

Sochan zmienił technikę rzucania. Są efekty!

Zmiana techniku rzutów wolnych Jeremy'ego Sochana przyniosła niesamowite efekty. - Wszystko idzie w dobrym kierunku - mówi 19-letni koszykarz.
Jeremy Sochan i Gregg Popovich Fot. Scott Wachter-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus

Rzut to jedna z rzeczy, przy którym jeszcze przed draftem wszyscy eksperci stawiali spory znak zapytania. San Antonio Spurs, którzy wcześniej podobny problem mieli m.in. z Kawhi Leonardem, nic sobie jednak z tego nie robili. Widzieli inne rzeczy, które potrafi Sochan – wszechstronność, umiejętność bronienia pięciu pozycji, rzadko spotykane w tym wieku boiskowe IQ. Dlatego sięgnęli po niego z numerem 9. draftu. Debiutant od samego początku sezonu największe problemy mial z rzutami za trzy i rzutami wolnymi. Skupmy się dziś na tym drugim zagadnieniu. Sochan rozpoczął sezon od tragicznego 11/24 z linii rzutów wolnych – 45.8%. Przełom nadszedł przed meczem w Nowym Orleanie.

– Na treningu rzutowym, zanim jeszcze dotknąłem piłki, przyszli do mnie trenerzy Brett Brown i Gregg Popovich. Powiedzieli, że od dziś rzucam wolne jedną ręką. Bardziej chodzi o mój rozwój niż o to, jak to wygląda czy cokolwiek innego, więc zamierzam ich słuchać i starać się dać z siebie wszystko – tłumaczył dziennikarzom Sochan.

Rzuty jedną ręką maja poprawić jego mechanikę rzutu. Chodzi o łokieć, który przy dokładaniu drugiej ręki odchylał się na zewnątrz. Tak się nie dzieje, gdy Sochan rzuca jedną ręką. Efekty są piorunujące. Od tego czasu Jeremy Sochan trafił 19 z 27 oddanych rzutów wolnych, co daje mu skuteczność 70.4%.

Choć ludzie na nową technikę zareagowali różnie, to debiutant nie przejmuje się głosami innych.

– Nie obchodzi mnie, co mówią ludzie spoza organizacji. Wierzę w moich trenerów i kolegów z drużyny, którzy mi pomagają i myślę, że idzie to w dobrym kierunku – twierdzi nasz debiutant.

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01