Spacerek Stelmetu ze Spójnią – Sokół poza zasięgiem

Stelmet bez większych problemów pokonał Spójnię Stargard 104:87. Na tle dużo słabszego rywala znakomicie wyglądał Michał Sokołowski, który zdobył 18 punktów, miał 5 zbiórek i 5 asyst.

Michał Sokołowski / fot. VTB

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Zielonogórzanie w pierwszej połowie grali na świetnej skuteczności – trafili 14 z 20 rzutów za 2 i 7 z 14 za 3, co złożyło się na aż 54 punktów do przerwy. Stelmet ostatnio problemów ze zdobywaniem punktów nie ma, ale już kłopoty pojawiają się, jeśli chodzi o ich tracenie.

Spójni udało się do przerwy dotrzymać kroku gospodarzom, choć kilka razy Stelmet mógł odskoczyć na kilkanaście punktów. Agresywnie w ataku od początku grali Amerykanie – Rod Camphor i Shane Richards, co przełożyło się na aż 15 wizyt na linii całej drużyny po dwóch kwartach.

Znów mogła się podobać gra Michała Sokołowskiego, który dominował nad rywalami z pozycji numer 3. Reprezentant Polski zdobył w tym meczu 18 punktów, miał po 5 zbiórek i asyst, a także popisał się bardzo efektownym alley oopem.

Po przerwie tempo wcale nie spadło, co było na rękę gospodarzom. Spójnia nie potrafiła zdobywać punktów przeciwko obronie Stelmetu, wiele akcji było na siłę, co kończyło się rozpaczliwym rzutem.

Swobodę w ataku za to cały czas mieli zielonogórzanie. Po 5 minutach trzeciej kwarty było już +18 dla Stelmetu. Z obroną Spójni bawił się Markel Starks, a spod kosza punktował Adam Hrycaniuk.

Kilka rzutów trafił Piotr Pamuła (15 punktów w meczu), ciężar gry próbował na siebie brać Rod Camphor (22 punktów), ale to by było na tyle, jeśli chodzi o starania Spójni w ataku. Po fantastycznym pierwszym meczu Jimmie Taylor zaliczył kolejne spotkanie, gdzie był raczej niewidoczny – 5 punktów i 5 zbiórek.

W czwartej kwarcie Stelmet kontrolował wydarzenia na parkiecie. Na dwie minuty przed końcem, po rzutach wolnych Michała Sokołowskiego pękła kolejna setka w hali CRS. Mecz zakończył się wynikiem 104:87. Zielonogórzanie po raz kolejny nie dali szans rywalowi z niższej półki.

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Był jednym z najlepszych polskich zawodników w tym okienku reprezentacji, pod koszem zachodnich zrobił wiele dobrego. Olek Balcerowski ze swoich występów przeciwko Izraelowi i Niemcom może być zadowolony, a kibice pytają – czemu kadra nie polegała na nim bardziej?
29 / 11 / 2021 12:07
Ważne zwycięstwo zaliczyli we wtorek zawodnicy GKS-u Tychy, którzy na własnym parkiecie wygrali 88:77 z drugą drużyną TBS Śląsk Wrocław. To już ósma wygrana z rzędu tyskiego zespołu, który z bilansem 11-1 jest liderem tabeli 1. ligi.
1 / 12 / 2021 13:09
Ostatnia kolejka Euroligi była jedenastą w trwającym sezonie – oznacza to, że za nami blisko jedna trzecia rundy zasadniczej, można więc powoli pokusić się o pierwsze typowania. Na wyraźnych liderów wyrastają Real Madryt i FC Barcelona, ale za ich plecami tworzy się mała grupa pościgowa. Zawodzą jak na razie obrońcy tytułu – Anadolu Efes Stambuł oraz zawsze groźne i mierzące wysoko CSKA Moskwa.