Specjaliści od horrorów – Czarni z trzecią wygraną

Tym razem zapowiadało się na pogrom, a skończyło znów bardzo nerwową końcówką. STK Czarni w Słupsku pokonali Księżaka Łowicz 81:78 i zaczęli sezon pierwszej ligi od bilansu 3-0.
Patryk Pełka trafił 6/7 z dystansu / fot. Czarni To Wy

Czarni na inaugurację ligi wygrali różnicą 2 punktów Zetkamę Doral Nysa, tydzień później pokonali na wyjeździe Biofarm Basket zaledwie 1 punktem. Tym razem, przed własną publicznością w hali Gryfia, uratowali się w końcówce meczu z Księżakiem.

W sobotę w Słupsku na horror jednak się nie zanosiło. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę aż 24:8 i do przerwy prowadzili z duzym zapasem 51:29, a prowadzili już nawet różnicą 25 punktów. Sęk w tym, że po fajerwerkach strzeleckich z dystansu (Patryk Pełka trafił 6 razy, a Marcin Dutkiewicz 3) sami w drugiej połowie zatrzymali się w ataku. Już na początku 4. kwarty kwarty to goście z Łowicza nieoczekiwanie objęli prowadzenie (było 62:64).

W decydujących momentach słupszczanie wytrzymali jednak presję – wymuszali faule i trafiali rzuty wolne (Fraś, Małgorzaciak, Dutkiewicz). Kolejne próby z dystansu zawodników z Łowicza były niecelne i, choć szans nie brakowało, Księżak pozostał bez punktów. Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

Od bilansu 3-0 sezon 1. ligi zaczęła także drużyna z Łańcuta. Sokół Rawlplug pokazał potencjał w ataku, ogrywając Pogoń Prudnik 101:92. Już za tydzień przed Sokołem bardzo trudny sprawdzian – derby Podkarpacia w Krośnie.