Spójnia nie odpuszcza – Pabian i Dymała po 21

Spójnia Stargard wygrała z SKK 87:65, choć do przerwy zanosiło się na niespodziankę – goście z Siedlec prowadzili 39:38. W drugiej połowie lider pierwszej ligi przejął jednak inicjatywę i pewnie wygrał dwudziesty ósmy mecz w tym sezonie.

Alan Czujkowski / fot. Kacper Salamon Fotografia

MID SEASON Sale – zobacz rewelacyjne ceny w Sklepie Koszykarza! >>

Spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy – prowadzili 9:0. W połowie pierwszej kwarty było nawet 20:6 i wtedy SKK zaczęło grać naprawdę dobrze. Impuls dał Rafał Rajewicz – podczas pierwszej kwarty zdobył 8 punktów (4/6 z gry), zebrał 5 piłek. Siedlczanie zaczęli bronić strefą, a Spójnia miała problem, aby zdobyć kolejne punkty. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 25:18 dla gospodarzy.

SKK drugą część spotkania zaczęło od wyniku 8:2. Po trójce Bartosza Wróbla gościom udało im się nawet wyjść na prowadzenie 29:27. Spójnia dalej nie mogła znaleźć sposobu na obronę gości. Marcin Dymała popełnił dwa faule w ataku, a do przerwy zaliczył 4 straty. Pierwsza połowa zakończyła się dobitką Rafała Rajewicza i to SKK prowadziło 39:38.

Momentami gra Spójni wyglądała jakby ciężko było im się zmobilizować, kiedy sytuacja w tabeli jest już rozstrzygnięta.

– Gdzieś tam z tylu głowy delikatnie siedzi, że mamy już to pierwsze miejsce zapewnione, ale jest determinacja. To są takie fajne sprawdziany. Mecze, w których możemy się sprawdzić, wypróbować jakieś nowe rozwiązania taktyczne przed playoff – mówi Marcin Dymała, który zdobył 21 punktów, 8/11 z gry i miał 6 zbiórek.

W trzeciej kwarcie do gry wróciła Spójnia, Dymała zdobył 5 punktów, a po trójce Bręka było 50:40 dla Stargardzian. Zespół Krzysztofa Koziorowicza rozpędzał się coraz bardziej, skuteczna obrona dawała szansy na wiele kontr. Jedną z nich zakończył Hubert Pabian, autor 21 punktów, 9/12 z gry. W następnej akcji za trzy trafił Alan Czujkowski, a jego zespół miał serię 17:3.

Ostatnia część gry to dalej przewaga miejscowych. Marcin Dymała trafił za trzy punkty z ósmego metra i jak sam mówi:

– Czasem łatwiej jest mi trafić z ósmego metra niż z linii 6,75. Trener wie, że trafiam takie rzuty, ale wiadomo, że jak jeden, drugi rzut nie wpadnie, to więcej prób nie ma. Dzisiaj były pozycje, więc się nie zastanawiałem.

Potem swoje pięć minut miał Marcel Wilczek. Najpierw zrobił wsad, a potem asystował za plecami do Maćka Raczyńskiego. Spójnia bezpiecznie dowiozła zwycięstwo do końca i wygrała 87:65.

Do playoff zostały dwie kolejki. Przed Spójnią dwa ciężkie mecze – GKS Tychy oraz Jalamex Polonia 1912 Leszno.

– Zespół skupia się na każdym kolejnym przeciwniku i nie myśli jeszcze najważniejszych spotkaniach. Jeszcze nie zaczęliśmy przygotowań do playoff. Zostały dwa tygodnie do zakończenia rundy zasadniczej, trzy tygodnie do pierwszych meczów playoff. Tak naprawdę, to nie wiemy z kim jeszcze będziemy grać i skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu – kończy Dymała.

Pełne statystki z meczu TUTAJ>>

Maciej Łukaszewicz

Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!
9 / 04 / 2021 10:58

Mało brakowało, a Jayson Tatum zamiast piłki na pamiątkę swoje znakomitego występu do domu jechałby z porażką. Celtics odrobili jednak straty do Wolves i wygrali po dogrywce 145:136, a 23-latek zaliczył najlepszy wynik w swojej karierze: 53 punkty.
10 / 04 / 2021 12:29
Wielką imprezę na ostatni mecz sezonu zasadniczego szykują Los Angeles Lakers. 12 maja wreszcie odsłonią mistrzowski baner po siedmiu miesiącach od zdobycia 17. tytułu w historii klubu. Na trybunach hali Staples Center mają już zasiąść kibice!
9 / 04 / 2021 20:29

CSKA Moskwa pokonał w Petersburgu tamtejszy Zenit 86:74, dzięki czemu na 3 kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zapewnił sobie miejsce w najlepszej „8” Euroligi. Mecz na żywo obejrzało ponad 4 tysiące fanów, a na parkiecie przeciwko sobie rywalizowali Mateusz Ponitka i Gabriel Lundberg.