Spurs uhonorowali Tima Duncana. A on mówił, mówił i mówił…

Spurs uhonorowali Tima Duncana. A on mówił, mówił i mówił…

Share on facebook
Share on twitter

– Wygrałem dziś wiele zakładów – nie założyłem dżinsów, no i mówiłem dłużej niż 30 sekund – zaśmiał się na koniec wystąpienia bohater ceremonii. Cała przemowa Tima Duncana trwała 4 minuty i 18 sekund.

tim_duncan3To są buty gwiazd NBA – możesz takie mieć >>

Ceremonię zawieszenia koszulki Tima Duncana pod kopułą hali w San Antonio, zaplanowano na tuż po meczu Spurs z New Orleans Pelicans. Gospodarze wygrali je 113:110.

A potem wróciły wspomnienia. Koszulka nr 21 została zawieszona pod dachem obok siedmiu innych sław Spurs – Davida Robinsona (50), Jamesa Silasa (13), George’a Gervina (44), Avery’ego Johnsona (6), Johnny’ego Moore’a (00), Bruce’a Bowena (12) oraz Seana Elliotta (32).

Najpierw wspominali go koledzy z boiska i trenerzy. – To jedyny gracz, który nigdy nie mówił do mnie, że chce piłkę. On po prostu patrzył na mnie. A kiedy masz 19 lat i przyjeżdżasz z Francji, to możesz się tego przestraszyć – mówił Tony Parker.

Timmy, dzięki za te wszystkie lata. Dzięki za te cztery pierścienie, które mam w domu dzięki tobie. Dzięki, że zrobiłeś ze mnie lepszego gracza, jak zresztą wszystkich, którzy z tobą kiedykolwiek grali – dodawał Manu Ginobili.

Najważniejszy komentarz, jaki mogę wygłosić odnośnie Tima Duncana, to ten: zupełnie szczerze mogę powiedzieć państwu Duncanom, którzy już odeszli, że ten człowiek jest w tym momencie dokładnie tą samą osobą, która przeszła przez drzwi tej hali po raz pierwszyGregg Popovich kończył swoją przemowę wyraźnie wzruszony (warto obejrzeć całość – dobre!).

A potem dziękował Tim Duncan.

W takich butach grają gwiazdy NBA >>

https://www.youtube.com/watch?v=Ln16us_-sbA

 

POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08