Spurs uhonorowali Tima Duncana. A on mówił, mówił i mówił…

Share on facebook
Share on twitter

– Wygrałem dziś wiele zakładów – nie założyłem dżinsów, no i mówiłem dłużej niż 30 sekund – zaśmiał się na koniec wystąpienia bohater ceremonii. Cała przemowa Tima Duncana trwała 4 minuty i 18 sekund.

tim_duncan3To są buty gwiazd NBA – możesz takie mieć >>

Ceremonię zawieszenia koszulki Tima Duncana pod kopułą hali w San Antonio, zaplanowano na tuż po meczu Spurs z New Orleans Pelicans. Gospodarze wygrali je 113:110.

A potem wróciły wspomnienia. Koszulka nr 21 została zawieszona pod dachem obok siedmiu innych sław Spurs – Davida Robinsona (50), Jamesa Silasa (13), George’a Gervina (44), Avery’ego Johnsona (6), Johnny’ego Moore’a (00), Bruce’a Bowena (12) oraz Seana Elliotta (32).

Najpierw wspominali go koledzy z boiska i trenerzy. – To jedyny gracz, który nigdy nie mówił do mnie, że chce piłkę. On po prostu patrzył na mnie. A kiedy masz 19 lat i przyjeżdżasz z Francji, to możesz się tego przestraszyć – mówił Tony Parker.

Timmy, dzięki za te wszystkie lata. Dzięki za te cztery pierścienie, które mam w domu dzięki tobie. Dzięki, że zrobiłeś ze mnie lepszego gracza, jak zresztą wszystkich, którzy z tobą kiedykolwiek grali – dodawał Manu Ginobili.

Najważniejszy komentarz, jaki mogę wygłosić odnośnie Tima Duncana, to ten: zupełnie szczerze mogę powiedzieć państwu Duncanom, którzy już odeszli, że ten człowiek jest w tym momencie dokładnie tą samą osobą, która przeszła przez drzwi tej hali po raz pierwszyGregg Popovich kończył swoją przemowę wyraźnie wzruszony (warto obejrzeć całość – dobre!).

A potem dziękował Tim Duncan.

W takich butach grają gwiazdy NBA >>

https://www.youtube.com/watch?v=Ln16us_-sbA

 

POLECANE

Pozycja Anwilu Włocławek na czele listy jest na początku sezonu niezagrożona. Na drugim miejscu widzimy Arkę Gdynia, nieco dalej Polski Cukier. Najsłabiej w tym momencie wyglądają zespoły z Gliwic, Radomia i Starogardu Gdańskiego.