Stal bez Kamińskiego – teraz Jacek Winnicki?

Share on facebook
Share on twitter

Stal Ostrów Wlkp. poinformowała oficjalnie o rozstaniu z dotychczasowym trenerem, Wojciechem Kamińskim. Według wielu źródeł, jego następcą ma być Jacek Winnicki, którego w Ostrowie chciano już od połowy minionego sezonu.

Jacek Winnicki / fot. Dorota Murska, MKS Dąbrowa Górnicza

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Piąte miejsce nie zadowoliło włodarzy klubu w Ostrowie, którzy zdecydowali się zrezygnować z Wojciecha Kamińskiego. Stal pod jego wodzą wygrała Puchar Polski, sezon skończyła z bilansem 20-10, a w ćwierćfinale przegrała 0:3 z Anwilem Włocławek. Treść oficjalnego komunikatu znajdziecie TUTAJ >>

Posadę po Kamińskim ma według licznych źródeł przejąć Jacek Winnicki, który z powodzeniem prowadził w sezonie 2018/19 MKS Dąbrowa Górnicza. Nieoficjalnie można było usłyszeć o zainteresowaniu Stali trenerem Winnickim już w trakcie sezonu – przed turniejem o Puchar Polski.

MKS skończył sezon na 6. miejscu. W ćwierćfinale przegrał ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra 1:3.

Jacek Winnicki postrzegany jest jako najlepszy polski szkoleniowiec. Głosami wszystkich innych szkoleniowców drużyn z PLK został wybrany drugim najlepszym trenerem sezonu 2018/19 (tuż za Przemysławem Frasunkiewiczem).

GS

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 
Kuriozalny materiał, nawet jak na reputację prezesa PZKosz. W serwisie Interia ukazało się nagranie, w którym Radosław Piesiewicz formułuje szereg poważnych zarzutów pod adresem Polskiego Cukru Toruń i byłego prezesa Macieja Wiśniewskiego, chociaż przyznaje się, że nie wie, czy te oskarżenia są prawdziwe.
24 / 02 / 2021 14:58

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Walcząca o utrzymanie Polpharma zakończyła przebudowę składu. Do zespołu dołączy amerykański rozgrywający Isaiah Williams, a z drużyną pożegnał się Peter Olisemeka. Nigeryjski center będzie na Węgrzech kontynuował leczenie kontuzjowanego kolana.
20 / 02 / 2021 10:07
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.