Stal już na karuzeli – Calhoun poleciał pierwszy

Share on facebook
Share on twitter
Już po dwóch kolejkach sezonu doszło do pierwszego zwolnienia zawodnika w PLK. Amerykański rzucający, Omar Calhoun, nie jest już zawodnikiem BM Slam Stali Ostrów Wlkp.
Omar Calhoun / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Zespół prowadzony przez Jacka Winnickiego rozpoczął sezon bardzo źle, bo od trzech porażek – w meczu o Superpuchar i dwóch pierwszych kolejkach ligowych. Nie tylko wyniki były niezadowalające, ale także gra zespołu. W Ostrowie dość szybko zdecydowano się więc na zmiany w składzie, które mają pomóc zespołowi w przyszłości.

BM Slam Stal poinformowała w czwartek, że kontrakt z Omarem Calhounem, który jako ostatni dołączył do drużyny, został rozwiązany za porozumieniem stron. Amerykanin bardzo rozczarował – w trzech meczach zdobył w sumie 16 punktów trafiając przy tym tylko 6 rzutów z gry na 25 prób.

Rozstanie z Calhounem to niejedyna zmiana w składzie Stali. Z zespołem pożegna się także Greg Surmacz, który ostatnio walczył z urazem. Silny skrzydłowy najprawdopodobniej wyląduje w Bydgoszczy.

Stal ma więc teraz w zespole miejsce na jednego obcokrajowca, ale także może potrzebować Polaka do uzupełnienia rotacji. Z zespołem z Ostrowa łączony jest więc Michał Michalak, który wciąż pozostaje bez klubu.

W najbliższej kolejce BM Slam Stal czeka wyjazd do Radomia. Mecz w sobotę o 19:00, transmisja na emocje.tv.

GS

POLECANE