PRAISE THE WEAR

Stal już wymienia – Victor Rudd poza zespołem!

Stal już wymienia – Victor Rudd poza zespołem!

Miał być jednym z liderów Stali, może nawet gwiazdą całej ligi, a po 3 meczach opuszcza Polskę. Klub z Ostrowa pożegnał się z amerykańskim skrzydłowym Victorem Ruddem.
Victor Rudd / fot. A. Romański, plk.pl

Wielkie, euroligowe kluby w CV, ekscytujące highlighty w Internecie, ale też nieudane ostatnie miesiące – Victor Rudd był dużym transferem i głośnym nazwiskiem, ale jednocześnie jego angaż niósł za sobą ogromne ryzyko.

W poprzednim sezonie, kiedy grał w Niemczech, można było usłyszeć o jego słabej formie fizycznie. Po przylocie do Polski okazało się, że Amerykanin wciąż ma problem ze swoją sylwetką. Dla zawodnika, który w poprzednich latach swojej kariery bazował na atletyzmie, to wręcz katastrofa.

Rudd w Stali zdążył rozegrać 3 oficjalne mecze i kilka sparingów. W żadnym z nich nie zachwycił – śr. 8,7 punktu (30,6% z gry) i 5,7 zbiórki. Mimo że jest jeszcze przed 30-stką, to momentami wyglądał jak  najstarszy zawodnik na parkiecie. Nic dziwnego więc, że trener Łukasz Majewski nie był z niego zadowolony.

We wtorek klub z Ostrowa oficjalnie poinformował, że kontrakt z Ruddem został rozwiązany. Stal nie zdecydowała się czekać na jego powrót do optymalnej formy i poszuka innego zawodnika na pozycję numer 4. 

Ostrowianie w tej chwili mają bilans 1-2, a w następnej kolejce zagrają z HydroTruckiem Radom. Jeśli gra zespołu nie ulegnie znacznej poprawie, kolejne zmiany zapewne będą wisiały w powietrzu. 

RW

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16