Stal mięknie – Jay Threatt przywrócony do łask

Share on facebook
Share on twitter
Klub z Ostrowa wycofuje się z części dziwacznych decyzji, które podjęto kilka tygodni temu. W poniedziałek postanowiono, że czas już zdjąć zawieszenie z amerykańskiego rozgrywającego, Jaya Threatta.
Łukasz Majewski / fot. HydroTruck Sport

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Około dwóch tygodni trwało zawieszenie Jaya Threatta, który w czterech oficjalnych spotkaniach dla BM Slam Stali rozczarowywał. Z zawodnikiem nie rozwiązano jednak kontraktu, a – wobec braku innych rozwiązań – teraz przywrócono go do zespołu.

Po przegranym meczu z HydroTruckiem Radom w trzeciej kolejce obecnego sezonu przez klub z Ostrowa przeszło wielkie tornado. Z pracą pożegnał się Jacek Winnicki, kontrakty rozwiązano z Gregiem Surmaczem i Yancy Gatesem, a „w prawach zawodnika zawieszono” Nikolę Jevtovicia i Jaya Threatta, zapewne z planem na rozwiązanie umów.

Po objęciu stanowiska pierwszego trenera przez Łukasza Majewskiego, Jevtović został przywrócony do zespołu – głównie z uwagi na ogromne braki pod koszem, kimś w końcu grać trzeba. Teraz także z banicji wrócił Threatt, który został przez klub odwieszony. Zapewne refleksję przyspieszyła klęska z Kingiem Szczecin.

Nie ma co ukrywać, zmiany w składzie kosztowały Stal wiele i rozwiązanie kolejnego kontraktu zapewne pochłonęłoby następne środki. Threatt aż tak złym graczem nie był, być może w nowym otoczeniu zaprezentuje się znacznie lepiej – w pierwszych 3 meczach w lidze zdobywał średnio 13,3 punktu (ale przy 31% skuteczności z gry) i rozdawał 6,3 asysty.

Zespół z Ostrowa się zmienia – swój debiut (bardzo nieudany) zaliczył już nowy rzucający obrońca Donte McGill, a w tym tygodniu pozyskano także podkoszowego Javona McCrea (więcej TUTAJ>>).

Wciąż będąca bez zwycięstwa Stal zagra w najbliższy weekend w Gdyni z Asseco Arką. O przerwanie niefortunnej passy będzie bardzo ciężko.

GS

.

POLECANE