Stal mistrzem Polski! Wygrany finał z Zastalem!

Stało się! Arged BM Slam Stal pokonała Enea Zastalem w szóstym meczu 92:85 i wygrała rywalizację w finale PLK 4:2. To pierwszy w historii złoty medal drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego i już trzeci tytuł trenera Igora Milicicia.
Zawodnicy mistrzowskiego zespołu z Ostrowa / fot. A. Romański, plk.pl

PolskiKosz.pl Camp 2021 – trenuj w wakacje z Uvalinem i Chanasem! >>

Zaczęło się od atomowego uderzenia Stali. Gospodarze – z raz jeszcze rewelacyjnym Jakubem Garbaczem – w 5 minut zdobyli 20 punktów i prowadzili aż 20:7, a reprezentant Polski miał już na koncie 3 celne rzuty z dystansu (do przerwy miał 17 pkt.)

Zastal wyglądał dziwnie ospale, notował nietypowe dla siebie straty i pudła z otwartych pozycji. Rozkojarzeni byli kluczowi obwodowi – Łukasz Koszarek i Kris Richard. Gdy sprawy w swoje ręce po drugiej stronie wziął rozpędzony James Florence, Stal skończyła kwartę z prowadzeniem aż 34:13.

Zastal odżył w końcu – dzięki rezerwowym. Najpierw dwukrotnie za 3 punkty trafił Janis Berzins. Później świetne kilka minut zaliczył Filip Put, który popisał się efektownym wsadem w kontrze i też trafił trójkę. Zielonogórzanie zniwelowali wówczas stratę do 9 oczek.

Stal przed przerwą otrząsnęła się jednak z szoku. W końcu obroniła kilka akcji z rzędu, kolejne swoje trójki trafili Garbacz i Florence, bardzo dobrze po obu stronach parkietu grał Josip Sobin. Po 1. połowie gospodarze z Ostrowa znów prowadzili wyraźnie 51:36.

Po przerwie mecz się wyrównał, co oznaczało kontrolę przewagi ze strony zespołu z Ostrowa. Zastalowi nie brakowało chęci, ale brakowało energii, aby odwrócić losy meczu. Fatalnie pudłował Kris Richard. Stal biegała szybciej, skakała wyżej i wciąż broniła na bardzo wysokim poziomie. Ograniczała rolę wysokich graczy zespołu z Zielonej Góry i po 30 minutach prowadziła już pewnie 72:53.

Zastal jeszcze punktował, zwłaszcza Geoffrey Groselle łatwo wygrywał pojedynki pod koszem. Zespół Żana Tabaka krok po kroku zmniejszał przewagę, po serii trójek i cwanych zagrań Łukasza Koszarka, było już tylko 6 oczek na minutę przed końcem, ale to już było wszystko… Skyler Bowlin nie trafił wówczas najważniejszego rzutu za 3 punkty, a Trey Kell zdobył w odpowiedzi punkty spod kosza.

Stal dowiozła przewagę dającą wymarzony złoty medal. Zwycięstwo w meczu nr 6 dało zespołowi z Ostrowa wygraną w całym finale 4:2. Srebrny medal w sezonie 2021 przypadł Zastalowi, a brązowy medal wywalczył Śląsk Wrocław.

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Trwa piękny sen Czarnych Słupsk, którzy w niedzielę wygrali czwarte kolejne spotkanie – i to z nie byle kim! Na własnym parkiecie przy fantastycznej atmosferze wygrali 88:80 z Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski, po raz kolejny pokazując wielki charakter.
27 / 09 / 2021 9:35

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37

W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
TBS Śląsk II Wrocław wygrał swój pierwszy mecz w sezonie Suzuki 1. ligi z PGE Turowem niecodziennym wynikiem 142:54. Gospodarze w obu pierwszych kwartach zdobywali po 41 punktów, nie dając żadnych szans drużynie ze Zgorzelca, która nie wyrobiła się z budową składu.
27 / 09 / 2021 21:35
Genialna atmosfera w jednej z najpiękniejszych hal w Europie. Występ Mateusza Ponitki, jedynego Polaka w Eurolidze. Pierwszy mecz Żalgirisu przed publicznością w Kownie. Gość specjalny: Radosław Hyży. Przeżyj to wszystko na żywo, jadąc na wycieczkę z PolskiKosz.pl!