Stal o krok od medalu – Czarni spóźnieni na mecz

Niezły mecz i spore nerwy. Świetny Aaron Johnson (22 pkt., 7 asyst) poprowadził Stal do wygranej 86:83 w pierwszym meczu serii o brązowy medal.

Aaron Johnson (fot. Jakub Janecki/bmslamstal.pl)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Goście zapomnieli, że mecz nie zaczyna się dopiero od II kwarty i mieli z tego powodu sporo problemów. Pozwolili bowiem na to, co w przypadku meczów ze Stalą jest najgorsze – na swobodę i radosne hasanie Aarona Johnsona. Małego Amerykanina nie trzeba było dwa razy zapraszać, a grający z polotem ostrowianie prowadzili po I kwarcie aż 30:14.

I zacięli się zupełnie, gdy Johnson usiadł odpocząć. Dobre akcje w ataku Anthony’ego Goodsa i Marcusa Ginyarda dały Czarnym serię 11:2, nową wiarę w siebie i powrót do meczu. Goście zaczęli porządnie bronić, a Stal grała coraz toporniej.

Gospodarze coraz częściej oddawali kiepskie rzuty (zwłaszcza grający na siłę Nikołow), popełniali proste straty, a Shawn King już w kolejnym meczu miał kłopot z trafianiem spod samego kosza.

Tuż przed przerwą, po trójce Chavaughna Lewisa, Stal prowadziła zaledwie 3 oczkami. Wynik po pierwszej połowie brzmiał zaś tylko 43:38 dla gospodarzy.

Do końca meczu oglądaliśmy dobrą, ofensywną koszykówkę. Czarni wciąż mieli inicjatywę – Greg Surmacz trafił 3 trójki w kwartę i mimo dominującego na deskach Kinga (15 zbiórek) przed ostatnią częścią był remis 61:61, po rewelacyjnym rzucie Goodsa równo z syreną.

Ostatnia kwarta to karuzela emocji i coraz większa nerwowość. Na świetne rzuty Johnsona, Czarni znów odpowiadali trójkami i wejściami Lewisa. Mieli za to problemy z trafianiem wolnych.

Najważniejszy rzut meczu (który raz w sezonie?) na 2 minuty przed końcem z dystansu trafił Marc Carter, Johnson poprawił trudnym wejściem i przechwytami, a King kluczową zbiórką w ataku.

Stal dowiozła wygraną, choć Czarni mieli rzuty i akcje, które mogły im dać prowadzenie i to oni mogą mówić  o zmarnowanej końcówce. Lewis w ostatnim posiadaniu z niewiadomych powodów nie chciał jednak rzucać za 3 punkty, choć jego drużyna do dogrywki potrzebowała akurat tyle punktów.

Sporo cudzoziemców, którzy w ubiegłym sezonie biegali po boiskach PLK, w nowym sezonie zakłada koszulki klubów z najlepszych sześciu lig Europy.Przyjrzeliśmy się losom tych graczy. Dodatkowo w tekście spojrzę na dwóch zawodników, którzy co prawda nie grają w topowych rozgrywkach, ale wyróżniają się w swoich, silnych ligach.
2 / 12 / 2021 11:34

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Ważne zwycięstwo zaliczyli we wtorek zawodnicy GKS-u Tychy, którzy na własnym parkiecie wygrali 88:77 z drugą drużyną TBS Śląsk Wrocław. To już ósma wygrana z rzędu tyskiego zespołu, który z bilansem 11-1 jest liderem tabeli 1. ligi.
1 / 12 / 2021 13:09
Ostatnia kolejka Euroligi była jedenastą w trwającym sezonie – oznacza to, że za nami blisko jedna trzecia rundy zasadniczej, można więc powoli pokusić się o pierwsze typowania. Na wyraźnych liderów wyrastają Real Madryt i FC Barcelona, ale za ich plecami tworzy się mała grupa pościgowa. Zawodzą jak na razie obrońcy tytułu – Anadolu Efes Stambuł oraz zawsze groźne i mierzące wysoko CSKA Moskwa.