Stal ogrywa Dąbrowę – Daniel Szymkiewicz w roli strzelca

Grający już bez Dominica Artisa, MKS Dąbrowa przegrał w Ostrowie 77:87, co jest 12. porażką z rzędu dąbrowian. Jednym z bohaterów zwycięstwa BM Slam Stali był Daniel Szymkiewicz, który w 20 minut zdobył 19 punktów.
Daniel Szymkiewicz / fot. Dorota Murska, MKS Dąbrowa Górnicza

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Zespół z Dąbrowy Górniczej od kilku miesięcy jest w sporym dołku, a na dodatek w ostatnim tygodniu stracił swojego lidera, czyli jednego z najlepszych strzelców ligi Dominica Artisa. Problem w organizacji w ataku był więc widoczny już w pierwszych minutach gry MKS-u bez Amerykanina.

BM Slam Stal dobrze otworzyła sobotnie spotkanie prowadząc po pierwszej kwarcie 26:16. Mimo że ostrowianie nie są kojarzeni z ofensywnym zespołem, obrona MKS-u stawiała zdecydowanie mniejszy opór niż inne zespoły, z którymi Stal mierzyła się w ostatnich tygodniach.

W drugiej części gry atak MKS-u wreszcie „kliknął”. Dąbrowianie wygrali tę kwartę 25:23, a odpowiedzialność za atak w tym czasie wzięli na siebie w dużej mierze podkoszowi – Bryce Douvier (w sumie 12 punktów) i Filip Put (14 punktów w całym meczu, najwięcej w MKS-ie).

Mecz jednak wciąż był pod kontrolą gospodarzy, co szczególnie widoczne było po przerwie. Mimo nie najlepszej skuteczności tego dnia (4/12 z gry), liderem na parkiecie był Jay Threatt, który ostatecznie skończył z 11 punktami i 8 asystami.

Świetnym mecz z kolei rozegrał jego nominalny zmiennik, który w tym sezonie gra także sporo razem z drugim rozgrywającym, czyli Daniel Szymkiewicz. To był kolejny udany mecz „Szymka”, który w 20 minut spędzonych na parkiecie zdobył aż 19 punktów myląc się z gry zaledwie 2 razy.

MKS nie był w stanie doskoczyć do rywali i doprowadzić do zaciętej końcówki. Tra Holder, najnowszy nabytek dąbrowian, który w tym meczu miał wskoczyć w buty Artisa (32 minuty gry), pudłował na potęgę (2/14 z gry), co skutecznie hamowało MKS w ofensywie.

Stal ostatecznie wygrała 87:77. Humory w Ostrowie ponownie są więc dobre, zaś w Dąbrowie Górniczej coraz bardziej robi się nerwowo. To była już 12. porażka z rzędu ekipy prowadzonej przez Michała Dukowicza. MKS nie radzi sobie z zawirowaniami kadrowymi i w konsekwencji ma tylko 4 zwycięstwa na koncie, tyle samo co ostatnie w lidze Polpharma i Legia.

Poprzedni sezon dla Energa Kotwicy Kołobrzeg nie był udany – „Czarodzieje z Wydm” zajęli ostatecznie 14., ostatnie miejsce w 1. lidze. W nadchodzących rozgrywkach zespół nie zamierza znów pałętać się na dole tabeli, a pomóc mają w tym solidne transfery.
8 / 07 / 2020 10:53
1 / 05 / 2020 11:53
23 / 03 / 2020 12:34