• Home
  • PLK
  • Stal skompletowała obwód – strzelbą będzie Porter Troupe

Stal skompletowała obwód – strzelbą będzie Porter Troupe

Share on facebook
Share on twitter

33-letni leworęczny Amerykanin, który ostatnio grał w lidze rumuńskiej, powinien być największym zagrożeniem Stali na obwodzie.

Porter Troupe (Fot. Wikimedia Commons)
Porter Troupe (Fot. Wikimedia Commons)

Porter Troupe ma 196 cm wzrostu i może występować zarówno na pozycji rzucającego, jak i niskiego skrzydłowego. Tym samym trener Stali Zoran Sretenović ma już całą formację obwodową – za rozgrywanie będzie odpowiadał Aaron Johnson, którego zmiennikiem będzie zapewne Tomasz Ochońko. Na pozycji nr 2 występować będzie właśnie Troupe, a w przypadku, gdy Amerykanin zostanie przesunięty na “trójkę”, jako rzucający może grać Kamil Chanas. Piątym graczem obwodowym będzie Mateusz Zębski.

Tropue nie ma CV, w którym widnieją dobre uczelnie lub silne ligi europejskie – grał na uczelniach Portland oraz Warner Pacific College, potem występował w Libanie, na Cyprze oraz w Rumunii. W minionym sezonie w zespole CS Energia zdobywał średnio 13.1 punktu, miał po 2.9 zbiórki oraz asysty, a po przeniesieniu się do Steauy CSM rzucał po 16.0 punktu, miał po 3.1 asysty. Występował też w FIBA Europe Cup w barwach CS Energia – w 12 meczach notował po 16.2 punktu oraz 4.3 asysty.

Troupe umie zagrać efektownie, dobrze czuje się z piłką, jako zawodnik, który kreuje własne akcje, wchodzi pod kosz. Potrafi też rzucić z dystansu. W lidze rumuńskiej dwukrotnie grał w Meczu Gwiazd, w 2016 roku został nawet MVP tego spotkania.