Stal w półfinale – Stelmet nie wytrzymał końcówki

Solidna obrona i kluczowe trafienia w końcówce. Stal po wyrównanym, stojącym na niskim poziomie meczu, pokonała Stelmet 71:64. W sobotnim półfinale zagra z Polpharmą.

Wojciech Kamiński / fot. Krzysztof Cichomski, King Szczecin

Jordan Why Not Zer0.2 – doskonałe buty do gry w basket! >>

Dużo mówiło się o zmęczeniu i napiętym terminarzu Stelmetu, ale w pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że obie drużyny są porównywalnie znużone – mecz był po prostu brzydki, pełen błędów i nieudanych zagrań.

Stelmet w pierwszych minutach wyglądał lepiej, ponieważ dominował w pomalowanym. Darko Planinić może nie podskakuje za wysoko, ale obsłużony dobrym podaniem jest po prostu skuteczny – do przerwy miał 5/5 z gry i 12 punktów. Po 1. kwarcie zielonogórzanie prowadzili 21:16.

Stal potrafiła jednak przejąć inicjatywę, mądrze wykorzystując przewagi. Świetną zmianę dał Mateusz Kostrzewski, konsekwentnie wygrywający pojedynki tyłem do kosza z wyraźnie niższym Gabem DeVoe. Dobrą formę potwierdzał też Michał Chyliński i Stal, która nawet przez chwilę prowadziła, do przerwy remisowała 40:40.

Można było oczekiwać, że oba zespoły rozkręcą się po przerwie, ale skuteczność niestety była jeszcze niższa. Minimalną przewagę utrzymywał Stelmet – kilka razy trafił Markel Starks, a Adam Hrycaniuk i Michał Sokołowki potrafili wymusić przewinienia. Stal zdobyła tylko 11 oczek w kwarcie i po 30 minutach było 55:51 dla zielonogórzan.

Obustronny marazm i gigantyczne wręcz problemy ze skutecznością, przerwał dopiero efektowny wsad Mateusza Kostrzewskiego na 4 minuty przed końcem (wideo poniżej), dający remis 59:59. Za 3 punkty trafili w końcówce zaś Mike Scott i Ivan Maras, a w meczu taki jak ten, była to już różnica nie do odrobienia.

Ważnych wolnych nie trafił jeszcze Michał Sokołowski, a Stal obroniła najważniejsze akcje. W nagrodę w sobotę zagra o finał z Polpharmą.

Po zwycięstwie pierwszego dnia rozgrywek European North Basketball League z gospodarzami – łotewskim BK Valmiera, tym razem Anwil pokonał estoński Tartu Ulikool Maks & Morits 81:63. Rywal nie był specjalnie mocny, większą szansę gry mogli dostać także rezerwowi.
20 / 10 / 2021 19:31
Anwil rozpoczął swoje występy w European North Basketball League od wygranej z gospodarzami bańki rozgrywanej na Łotwie. Włocławianie po bardzo dobrej, decydującej czwartej kwarcie wygrali pierwsze spotkanie z Valmiera Glass 85:69.
19 / 10 / 2021 23:36

Nie tak początek swojej przygody w Los Angeles wyobrażał sobie Russell Westbrook. Rozgrywający zawiódł na całej linii, a jego Lakers przegrali na otwarcie 114:121 z Golden State Warriors. Bohaterem zwycięzców oczywiście Stephen Curry, który sezon zaczął od triple-double. Nie pomogła dobra forma LeBrona Jamesa.
20 / 10 / 2021 9:31
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Jak wygląda pre-season NBA? Jak budowano składy drużyn tego lata? Rafał Juć, skaut Denver Nuggets i ekspert telewizyjny to idealny gość, aby wyjaśniać detale przed startem najlepszej ligi świata. W studiu z Kamilem i Rafałem jest także Adrian Mroczek – Truskowski, nie brakuje więc ciekawych analiz taktycznych!
15 / 10 / 2021 11:46
W piątek w nocy po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć Russella Westbrooka w akcji razem z LeBronem Jamesem, lecz nie był to do końca miły widok. Gwiazdy Lakers muszą zrzucić rdzę – w przeciwieństwie do m.in. Stephena Curryego, który poprowadził Warriors do zwycięstwa 121:114.
9 / 10 / 2021 11:48
Damian Janiak znakomitym wejściem pod kosz w ostatniej sekundzie spotkania zapewnił Decce Pelplin zwycięstwo 85:84 w wyjazdowym starciu z GKS-em Tychy. W czwartej kolejce sezonu Suzuki 1. ligi obejrzeliśmy także pełne zwrotów akcji Derby Podkarpacia i niespodziewane zwycięstwo Dzików Warszawa w Starogardzie Gdańskim.
19 / 10 / 2021 15:10
Trudne początki, ale z czasem rosnąca dominacja, a w drugiej połowie – nie bez problemów, ale jednak kontrola nad spotkaniem. Legia Warszawa doskonale zaczęła swoją przygodę w nowym sezonie FIBA Europe Cup, wygrywając na wyjeździe z CSM Oradeą 76:66!