Starcie Celtics i Wizards, policja pilnowała szatni

Share on facebook
Share on twitter

Bijatykę na boisku udało się zatrzymać, ale atmosfera była na tyle gorąca, że na wszelki wypadek pięciu bostońskich policjantów stanęło między szatniami obu drużyn.

W takich butach walczą gwiazdy NBA 😉 >>

Mecz w Bostonie 118:107 wygrali gospodarze, spotkanie było zacięte, pełne fizycznej walki, przepychanek i kłótni. W ostatniej, decydującej kwarcie Isaiah Thomas zdobył aż 20 ze swoich 38 punktów, Celtics wygrali ją 34:23.

A potem doszło do starcia na boisku. Zamiast przybijania piątek doszło do kłótni najwyraźniej sfrustrowanego słabym występem Johna Walla (4/21 z gry, 9 punktów) z Jae Crowderem – skrzydłowy Celtics zbliżył palec do twarzy rozgrywającego gości, ten odpowiedział mu machnięciem dłoni w kierunku twarzy, zaczęła się przepychanka z udziałem większej liczby graczy, w której Wall wyprowadził jeszcze jeden cios.

https://www.youtube.com/watch?v=Ix010Z86wkU

Nie była to jakaś wielka bijatyka, po chwili obie strony udały się do szatni, które w TD Garden znajdują się dość blisko siebie. Organizatorzy, w związku z gorącą atmosferą i, generalnie, nienajlepszymi stosunkami między Celtics i Wizards, zdecydowali się wezwać policję. Szatnie oddzielało pięciu funkcjonariuszy.

Koszykarze w pomeczowych wypowiedziach bagatelizowali incydent.

Wiedzieliśmy, że będzie trochę trash-talkingu, wiedzieliśmy, że będzie to fizyczny mecz. I właśnie tylko to było – trochę trash-talkingu i fizyczny mecz – mówił Wall.

Nie wiem, o czym mówicie. Nie mam żadnego komentarza. Porozmawiamy o meczu? Ktoś chce rozmawiać o meczu? – pytał Crowder.

A mecz oglądał z trybun Floyd Mayweather Jr, znajomy Thomasa. I miał się z czego cieszyć, bo jego kumpel znów rozegrał świetne spotkanie, w czwartej kwarcie był nie do zatrzymania. W połowie tej części Otto Porter jr dał gościom prowadzenie 99:98, ale wtedy Celtics mieli zryw 13:0, który przesądził o ich wygranej.

Thomasa najbardziej wspierali Crowder (20 punktów i 5 zbiórek) oraz Al. Horford (16 i 9). W Wizards najskuteczniejszy był Bradley Beal (35 punktów, 6/10 za trzy), a 20 punktów dodał Porter jr. Marcin Gortat zdobył 10 punktów i zaliczył 9 zbiórek.

Isaiah Thomas – ten gość wymiata w takich butach >>

POLECANE

tagi