Starogard wygrywa przy pełnej hali

Ostatnie dwa tygodnie dla kibiców ze Starogardu Gdańskiego nie były zbyt optymistyczne. W czwartek ich ulubieńcy wygrali dość pewnie z Żakiem, a wszystko wydaje się wracać na dobre tory.
SKS pokonał MKKS “Żaka” Koszalin prz komplecie publiczności fot. Bartosz Muller

Przypomnijmy – dwa ostatnie spotkania “Kociewskie diabły” zagrało bardzo słabo. Najpierw przegrali u siebie z PGE Turowem Zgorzelec, a kilka dni później w meczu z GKS-em Tychy skończyło się na -46. Władze klubu szybko zareagowały.

SKS, mimo porażek, chciał odbudować zaufanie kibiców. Zdecydowano, by starcie z Żakiem było niebiletowane. To zaowocowało, bo na mecz przyszło ponad… 1800 osób! W Starogardzie Gdańskim to najlepszy wynik od kilku lat.

Kibice zrobili swoje, ale przede wszystkim swoje zrobił zespół. SKS niepewnie rozpoczął pierwszą kwartę, jednak w kolejnych minutach pewnie odrobił stratę, a następnie utrzymał kilkunastopunktowe prowadzenie. W czwartej kwarcie prowadził różnicą nawet 23 punktów, na które goście odpowiedzieli runem 8-0. Ale to było jedyne, na co było ich stać w czwartkowy wieczór.

Ostatecznie podopieczni Kamila Sadowskiego wygrali z Żakiem Koszalin 91:76. Przyjezdni zagrali jednak bez Mateusza Kaszowskiego, jednego z liderów.

Po pięciu kolejkach SKS z bilansem 3-2 zajmuje czwarte miejsce w tabeli, z kolei koszalinianie (2-3) – siódme.

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 1300 i do 200 zł na start. Sprawdź! >>

Piotr Janczarczyk

Atlanta Hawks pokonała na własnym parkiecie Boston Celtics po dogrywce 123:122. O zwycięstwie “Jastrzębi” przesądził Dejounte Murray, który trafił decydujący rzut na 0,1 sekundy przed końcem meczu. W drugim starciu nocy New Orleans Pelicans ograli Milwaukee Bucks 107:100, a Zion Williamson zdobył 28 punktów oraz zebrał 5 piłek.
29 / 03 / 2024 3:45