REDAKCJA

Start i Anwil czekają – co z Ligą Mistrzów?

Start i Anwil czekają – co z Ligą Mistrzów?

FIBA w piątek ma podać skład i zasady eliminacji w tegorocznych rozgrywkach Basketball Champions League. Do rywalizacji zgłosiły się dwie polskie kluby – Start Lublin i Anwil Włocławek.
Mario Chalmers i Tony Wroten / fot. BCL

PZBUK – zarejestruj się i zgarnij cashback aż 200 złotych! >>

Sprawa jest skomplikowana, ponieważ tym razem nie ma czytelnych zasad kwalifikowania drużyn do gry w BCL. W poprzednich edycjach mistrz Polski mógł z automatu liczyć na udział w fazie grupowej. Tym razem, Liga Mistrzówpoza trybem” przyjęła już szereg silnych drużyn z Eurocup (więcej na ten temat TUTAJ>>), a dodatkowo drużyna, którą uznano za zwycięzcę w PLK – Stelmet – zagra w rozgrywkach rosyjskiej ligi VTB.

Do udziału w Lidze Mistrzów z Polski zgłosiły się zatem Start Lublin, który zakończył przerwane rozgrywki na 2. miejscu oraz Anwil Włocławek, który był trzeci, a poza tym występował w minionych edycjach w fazie grupowej BCL. Przed decyzją FIBA nie wiadomo, czy nasi reprezentanci zostaną do pucharu przyjęci oraz na jakim etapie – czy do fazy grupowej czy kwalifikacji.

Posiedzenie FIBA w tej sprawie ma się odbyć w czwartek wieczorem, a decyzje mają zostać ogłoszone w piątek, 3. lipca. Wiadomo w tym momencie, że automatycznie miejsce w fazie grupowej otrzyma 26 drużyn, a o pozostałe 6 miejsc – kolejnych 18 klubów zagra w kwalifikacjach. Do rozgrywek przystąpią zatem łącznie 44 zespoły.

Co poza Ligą Mistrzów? W Eurolidze i Eurocup nie będziemy mieli przedstawicieli, Stelmet zagra w VTB. O zgłoszeniu do FIBA Europe Cup informowała BM Slam Stal, nieoficjalnie mówiło się też o chęciach Legii i Kinga. Póki co – czekamy na piątkowy komunikat BCL!

RW

Transfery, nazwiska, składy – wszystkie drużyny sezonu 2020/21 w PLK – TUTAJ >>

POLECANE

tagi

Przed nami dwa spotkania. W Stargardzie PGE Spójnia zagra z ekipą ze Słupska, a w Bydgoszczy Enea Abramczyk Astoria będzie chciała sprawić niespodziankę w starciu z mistrzami Polski.
26 / 11 / 2022 16:48

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Przed nami kolejne zmagania zespołów Energa Basket Ligi Kobiet w rozgrywkach FIBA Eurocup Women oraz FIBA Women Euroleague. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja naszych zespołów w poszczególnych rozgrywkach.