Start Lublin lepszy na strzelnicy w Gliwicach

Taktyka „spróbujmy przerzucić rywala” tym razem nie opłaciła się GTK. W sobotnie popołudnie TBV Start od początku kontrolował przebieg meczu i zasłużenie wygrał w Gliwicach 102:91.

James Washington / fot. TBV Start Lublin

Dość łatwo mówić o słabej obronie GTK, ale trzeba też zauważyć, że Start – po przerwie spowodowanej na puchar i reprezentację – pokazał dobrą formę w ataku. 35 punktów w pierwszej kwarcie przy doskonałym 12/14 z gry ustawiło mecz. W drugiej kwarcie było już 48:31, a w kolejnych częściach meczu lublinianie wytrzymali tempo i byli na tyle skuteczni, aby bez większego stresu utrzymać kilkunastopunkowe prowadzenie do ostatniej minuty.

Najlepszym graczem gości był James Washington, z 19 punktami i 9 asystami. Równie dobry był Joe Thomasson, z podobnymi statystykami na poziomie 18+9. Gościom wpadały trójki (10/20 w meczu), ale też  było widać dobrą współpracę wysokich graczy oraz generalnie zespołową grę lublinian. Roman Szymański i Devonte Upson dostali po kilka okazji do atomowych wsadów na pusty kosz, dzięki świetnym podaniom od stwarzających przewagi kolegów. Wypada także zauważyć (3/5 z dystansu) konsekwentne postępy w ataku, robione przez Mateusza Dziembę.

GTk nie broni na poziomie pozwalającym wygrywać mecze z zespołami nawet środka tabeli. Na nic w takiej sytuacji zdała się świetna forma w ataku Rileya’a LaChance’a (27 pkt.) oraz Mylesa Macka (20 pkt., 4/6 z dystansu). Po obu stronach parkietu brakowało nieobecnego Kacpra Radwańskiego, a Damonte Dodd pod koszem budził się jedynie okazjonalnie. Zupełnie zawiódł Desi Washington, który zanotował 1/10 z gry.

Start po tym wyjazdowym zwycięstwie pozostaje w grze o playoffy. GTK nie ma raczej większych zmartwień – nie grozi mu walka o utrzymanie.

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
75 urodziny NBA i 23 edycja NBA 2K – oto co przynosi nam najbliższy sezon najlepszej koszykarskiej ligi świata w wydaniu cyfrowym. Premiera NBA 2K22 już 10 września. Czekacie tak samo jak my?
10 / 09 / 2021 14:11

Miały być dwa mecze, ostatecznie rozegrano tylko jeden, ale reprezentacja Polski i tak ma powody do zadowolenia. W piątek Polacy wygrali bowiem, po ciężkim boju, 20:18 z Estonią na start mistrzostw Europy w Paryżu.
11 / 09 / 2021 9:46
Dopiero w meczu o trzecie miejsce na tegorocznym Afrobaskecie skończyła się piękna przygoda reprezentantów Republiki Zielonego Przylądka. Tam jednak Ivan Almeida razem z kolegami musiał uznać wyższość Senegalu.
Kilka tygodni dzieli nas od startu nowego formatu międzynarodowych rozgrywek, które będą miały charakter regionalny. W październiku rozpoczną się bowiem zmagania ENBL, czyli nowej ligi koszykówki, w której udział wezmą zespoły z północnego, środkowego oraz wschodniego rejonu Europy, a wśród nich także Anwil Włocławek.