PRAISE THE WEAR

Start Lublin wygrywa – Brynton Lemar może być gwiazdą

Start Lublin wygrywa – Brynton Lemar może być gwiazdą

Koszykarze Startu Lublin wygrali dwa mecze podczas Browar Kociewski CUP – z Kingiem Szczecin i Polpharmą Starogard Gd. I tym samym zwyciężyli w całym turnieju. MVP został amerykański strzelec – Brynton Lemar.
Brynton Lemar / fot. US Davis

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Do małych niespodzianek doszło w pierwszy dniu turnieju rozgrywanego w hali w Skarszewach turnieju Browar Kociewski Cup. Start Lublin pokonał pewnie Kinga Szczecin 88:73, a Polpharma wygrała z PGE Spójnią Stargard 73:64.

W finale więc zmierzyła się ekipa prowadzona przez Davida Dedka z Polpharmą. Po raz kolejny Start wygrał dość zdecydowanie – 93:77. Najskuteczniejszym graczem był Brynton Lemar, który w finale zdobył 21 punktów i otrzymał statuetkę MVP całego turnieju.

Amerykanin wyrasta na lidera Startu i ma potencjał, by zostać jedną z gwiazd PLK. W finale trafił 7 z 8 rzutów z gry (2/2 za 3) i wszystkie 5 rzutów wolnych. Lemar rozdał także 5 asyst, a zespół z nim na parkiecie był +25.

Jeśli chodzi o nowych zawodników Startu, to imponuje także Łotysz Martins Laksa, który praktycznie w każdym sparingu był czołowym strzelcem lublinian. Na ten moment nowe nabytki Startu wyglądają bardzo obiecująco, choć należy pamiętać, że rok temu zespół z Lublina także błyszczał w sparingach, a w sezonie z wygrywanie były już kłopoty.

W meczu o 3. miejsce King Szczecin pokonał PGE Spójnię Stargard 80:73.

Komplet wyników podczas Browar Kociewski Cup:

King Szczecin – Start Lublin 73:88
Polpharma Starogard Gd. – PGE Spójnia Stargard 73:64
Mecz o III miejsce: King Szczecin – PGE Spójnia Stargard 80:73 (MVP Cleveland Melvin)
Mecz o I miejsce: Polpharma Starogard Gd. – Start Lublin 77:93
MVP turnieju: Brynton Lemar

RW

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01