Start masakruje słabeusza – Czarna rozpacz

Start masakruje słabeusza – Czarna rozpacz

Share on facebook
Share on twitter

„Kończ waść, wstydu oszczędź” – mogli powiedzieć słupszczanie po kilkunastu minutach meczu w Lublinie. TBV Start zdemolował Czarnych 107:50, 21 punktów rzucił dla zwycięzców Chavaughn Lewis.

Uros Marković (fot. Strart Lublin)

Buty, w których wymiana Kyrie Irving – możesz je mieć! >>

Nie był to mecz, o którym da się napisać więcej niż kilka zdań. Czarni powalczyli w Warszawie z mającą podobny potencjał Legią, ale Start – szczególnie z ostatnich tygodni – to drużyna już zdecydowanie poza ich zasięgiem, walcząca przecież o play-off. Lublinianie prowadzili od pierwszych minut spotkania, byli zdecydowanie lepsi niż słupszczanie, którzy do meczu – z wiadomych względów – zdołali wystawić tylko dziewięciu graczy.

22:12, 24:12, 32:10… Tak wyglądały kolejne kwarty, Start dominował w każdym elemencie gry – trafił 50 proc. rzutów z gry (rywal tylko 30 proc.), walkę o zbiórki wygrał 54:30.

To był taki mecz, że Chavaughn Lewis mógłby rzucić 40 punktów, a Roman Szymański zaliczyć double-double (i tak był bliski, miał 8 punktów i 13 zbiórek w niespełna 15 minut), ale David Dedek słusznie ogrywał głębokie rezerwy i w czwartej kwarcie grali syn prezesa i wyróżniający się junior Startu Bartłomiej Pelczar (4 punkty) oraz klubowy weteran Paweł Kowalski (9) . I nic się nie zmieniło – Start ostatnią część wygrał 29:16.

Najwięcej punktów dla Startu zdobył Lewis (21), potem najskuteczniejsi byli James Washington i Jakub Zalewski – po 14. Dla Czarnych najlepiej punktował Drew Brandon – zdobył 14 „oczek”, ale miał tylko 5/17 z gry.

Pełne statystyki z meczu – TUTAJ.

Buty, w których wymiana Kyrie Irving – możesz je mieć! >>
POLECANE

tagi

„Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa. Pieśni o Małym Rycerzu”. Pieśń znana z hal siatkarskich już niedługo może zagościć na meczach Śląska Wrocław. I to nie w chwilach słabości, ale w uznaniu dla pracy trenera Olivera Vidina. Pod jego wodzą drużyna 17-krotnego mistrza Polski wygrała 6 z 9 spotkań i jest na dobrej drodze, aby awansować do fazy play-off.
27 / 01 / 2020 18:33

NBA

Właściwy ruch, oznaka szacunku i szansa, aby należycie przygotować pożegnanie. NBA oficjalnie przełożyła wtorkowe starcie między Los Angeles Lakers a Los Angeles Clippers z powodu tragicznej śmierci Kobe Bryanta, który zginął w katastrofie helikoptera w niedzielę.
28 / 01 / 2020 0:22
Niezwykły filmik zapada w pamięć równie mocno, jak i urywki z grą Kobego w NBA. Za kilkuminutowe arcydzieło “Dear Basketball” koszykarz został w 2018 roku uhonorowany Oscarem. Warto zobaczyć to wideo w całości!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24